ua en pl ru 
ЛУЦЬКЕ MENU (АФІША)
Публічна лекція "Медицина середньовіччя: що лікували, хто лікував, та чи лікували взагалі?"

Публічна лекція "Медицина середньовіччя: що лікували, хто лікував, та чи лікували взагалі?"

Дата і місце проведення: 25 травня, 16.00 - 18.00, вул. Сенвторки Левчанівської, 2

25 травня о 16.00 у Центрі туристичної інформації та послуг відбудеться публічна лекція на тему ""Медицина середньовіччя: що лікували, хто лікував, та чи лікували взагалі?". Про медицину середніх віків і по сьогодні говорять з певним острахом та асоціюють з «темними віками». Таку репутацію вона набула в епоху Просвітництва. Проте чи дійсно настільки жахливою вона була?

Про медицину середніх віків і по сьогодні говорять з певним острахом та асоціюють з «темними віками». Таку репутацію вона набула в епоху Просвітництва. Проте чи дійсно настільки жахливою вона була?

На лекції поговоримо про те, на що хворіли та як лікувалися європейці в добу пізнього середньовіччя; які медичні практики залишилися в історії, а до яких ми звертаємося й по сьогоднішній день; ким були середньовічні ескулапи, де вони здобували фахову підготовку, та чи дійсно вони лікували.

Також ви дізнаєтеся, де у середні віки могли навчатися медицині вихідці з українських земель. Які предмети вони вивчали, які навики здобували, та чи могли вони реалізуватися і заслужити визнання серед європейських колег.

Лектор – Людмила Ващук, к. і. н., Голова ГО «Симболон. Центр середньовічних та ранньомодерних студій».

 Вхід вільний.

Довідка:

В 2019 році в рамках відзначення 590-річниці З’їзду європейських монархів започатковано просвітницький проект публічних лекцій, екскурсій, виставок, квестів «1429: З’їзд європейських монархів у Луцьку». Упродовж року в лучан і гостей міста буде унікальна можливість дізнатись, для чого був організований З’їзд, чому він відбувся саме у Луцьку, про видатних особистостей того періоду, тогочасне суспільство, політику, релігію, культуру, музику, медицину, живопис, моду та кухню, тощо.

Print