ua en pl ru 
ЛУЦЬКЕ MENU (АФІША)
"Едігна. Донька Анни Київської і Генріха І"
Театральний майданLutskLutskUkraine
"Едігна. Донька Анни Київської і Генріха І"

"Едігна. Донька Анни Київської і Генріха І"

Дата і місце проведення: 7 вересня, Театральний майдан

Вперше у Луцьку з нагоди відзначення Дня міста та в рамках святкування 590-ї річниці Зїзду європейських монархів відбудеться театральний перформанс на історичну й міфологічну тему. Це також мультимедійний проект з участю українських театральних зірок. Місце дії — Театральний майдан. Партнер — Міжнародний фестиваль мистецтв Anne de Kyiv Fest.

Історія внучки Ярослава Мудрого — Едігни — надзвичайна, насичена і карколомними пригодами, і яскравою міфологією, що нагромадилася за століття. Переказують, мовляв, ця Едігна дуже хотіла втекти з Парижа, бо її сильно вабив Київ — місто діда, князя Ярослава. Тим часом у Франції внучка Ярослава і донька Генріха І отримала чудову освіту при дворі. Але дівчина була гордої вдачі — й відмовилася від примусового шлюбу. І все-таки втекла! Згідно з легендами, Едігна, подорожуючи, поселилася в дуплі старої липи. І нібито прожила там майже три десятиліття! Як черниця в келії. Попри все, Едігна впродовж свого складного життя навчала дітей, залучала людей до християнської віри. У 1060 році римо-католицька церква проголосила її блаженною.

Окрім того спектакль порушує не тільки історичну тематику, а й розповідає про питання гендерної рівності, захисту прав жінок.

Літературна основа прем'єрного перформансу — драматична поема Олександра Ірванця. У ролі Едігни — Анастасія Блажчук, у ролі Анни Київської — Ірма Вітовська. У проекті (в різних іпостасях) також задіяні Євген Нищук, Федір Стригун, Остап Ступка, Олексій Березнюк, Тарас Компаніченко. Реалізація проекту (постановка, продюсування) — Федора Баландіна.

 Вхід вільний.

Print