ua en pl ru 
O ŁUCKU

Art-show „Noc w Łuckim zamku”

Art-show „Noc w Łuckim zamku”
Adres:ul. Katedralna 1
Telefon: +38 (0332) 72-34-26
Data:16 czerwca

Jest w Łucku taka noc, kiedy w średniowiecznym zamku aż do białego rana wiruje życie. To widowisko artystyczne, które przeniesie Ciebie do pałaców książęcych położonych w średniowiecznych murach zamkowych.

Art-show "Noc w Łuckim zamku" jest wyczekiwane przez cały rok. Tu pod pokrowem jednej z najkrótszych letnich nocy każdy uczestnik może wcielić się w rycerza, ukoronowanego władcę, sługę czy rzemieślnika. Dawna romantyczna atmosfera, która powstaje dzięki tańcom i muzyce średniowiecznej, turniejom rycerskim, a także świecom, które są ustawione na całym terenie zamku. Tu na gości średniowiecznego zamku czekają pokazy teatru ognia, prawdziwy grzaniec winny przygotowany według dawnych przepisów, spacery w tajemniczych podziemiach i powrót do dalekiej przeszłości...

"Noc w Łuckim zamku" to synteza przeszłości i współczesności, historii i sztuki. Nocne widowisko zapoznaje widza z wieloma gatunkami sztuki, które są reprezentowane przez popularnych artystów. Warsztaty prowadzą znani twórcy i rzemieslnicy, malarze, reżyserzy filmowi i vj-e, członkowie klubów rekonstrukcji historycznej.

Od 2007 roku, kiedy po raz pierszy odbyło się art-show „Noc w Łuckim zamku”, w ścianach średniowiecznej twierdzy wystąpiły zespoły "Stary Olsa", "Troitsa" i "Testamentum Terrae" z Białorusi, "Tryzna" z Polski, "Bakchus"  z Czech, "Lwowskie menestrele" i "Kings & Beggars"  ze Lwowa, a także litewski teatr rekonstrukcji historycznej "Viduramziai", klub rekonstrukcji historycznej "Akwitania" (Łuck). Współczesną sztukę reprozentowali Sławko Wakarczuk z zespół "Ocean Elzy", Oleg Skrypka i zespół "VV", Rusłana, zespoły "Hajdamaky", "Rock-H" (Ukraina), "Zdob si zdub" (Mołdowa), "Mgzavrebi" (Gruzja) i wiele innych.

Zobacz zdjęcia z ostatniej "Nocy w Łuckim zamku"

Print 

Napisz recenzję
Imię:
Komentuj:
Wpisz kod: