ua en pl ru 
ЧИМ ЗАЙНЯТИСЬ

Галерея 4/8Рекомендовано

Галерея 4/8
Адреса:Проспект Волі, 49а
Графік роботи:цілодобово
Мови спілкування:Українська, English, Русский
Розміщення:Ближній центр

4/8 Галерея ( англ. 4/8 GALLERY) – галерея стріт-арту, збудована в 2017 році українським меценатом Андрієм Покровським. Місце розташування – місто Луцьк, територія рекреаційного комплексу «City Park». Автор ідеї та натхненник проекту – стріт-артер Андрій Присяжнюк. Архітектурну концепцію створив дизайнер та архітектор Сергій Торбінов.

Унікальна вулична галерея існує у форматі «open air», яка являє собою неформальний експозиційний простір, без обмежень уяви та фантазій.

Об'ємно-просторова структура “4/8 Gallery” має чітку геометрію та була утворена за допомогою розкриття простору типової галереї із чотирьох стін, стираючи, таким чином, границі між внутрішнім та зовнішнім, що відкриває вільний доступ до виставкового простору.

Архітектурну концепцію неформального експозиційного простору розробив Сергій Торбінов. До роботи над концепцією долучився Роман Литвин. Завдяки особливості розташування прохожий стає безпосереднім відвідувачем галереї. Особливістю є те, що між стінами галереї можна пройти та відчути запах фарби, атмосферу художньої гармонії.

Митці прагнуть виховати в глядачів культуру споживання. Люди звикли, щоб картинка була, як на рекламному білборді: все пережоване і лише реалізм.  Проте, добре, коли є контакт з відвідувачами. Відбувається діалог, а інколи навіть дискусія; вони схвалюють або засуджують мистецьку експозицію та творчість художника загалом. Головним є те, щоб у людей пробуджувались думки від побаченого.

Довідка

Стріт-арт

Стріт-арт (англ. Street art — вуличне мистецтво) — образотворче мистецтво, характерною особливістю якого є яскраво виражений урбаністичний стиль. Основна частина стріт-арту — графіті (спрей-арт), але не можна ототожнювати графіті і стріт-арт. До стріт-арту належать також постери (некомерційні), трафарети тощо. Термін «стріт-арт» отримав популярність у процесі розвитку графіті на початку 1980-х років і пізніше використовувався як назва наступних вуличних шедеврів. Особливої популярності набув вже в ХХІ столітті.

Художники по суті змінили мистецтво, розташовуючи свої шедеври в зовсім незвичних місцях. Мотиви і цілі шедеврів вуличних художників є дуже різноманітні. За допомогою своїх стріт-картин митці намагаються спілкуватися зі звичайними людьми про різні соціально значущі теми. Вуличне мистецтво є потужною платформою для суспільного і політичного вираження різних проблем.

 

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: