ua en pl ru 
НОВИНИ
Скільки за́мків насправді у Луцьку?

Скільки за́мків насправді у Луцьку?

Сьогодні чи не кожне місто може похвалитися палацами, фортецями, замками… Якщо ми об’єднаємо математику, географію, історію і проведемо невеликі розрахунки, то от, що отримаємо в результаті. Часто співвідношення «вищезгаданий об’єкт» : «місто» дорівнює 1:1. Для прочитання цієї статті знання математики вам також стане у пригоді. Бо ми спробуємо порахувати, скільки замків насправді є в Луцьку? Відповідь: «Один! Це відомий усім Замок Любарта!», - буде дещо завчасною. Тому давайте розбиратися разом :)

Хоча перед вами – не оглядовий майданчик, але саме тут Луцький замок видно, як на долоні. Реконструкція авторства Олександра Дишка дозволяє не лише уявити, але й побачити тогочасну забудову. А головне – саме завдяки цьому зображенню ви маєте унікальну нагоду дізнатися про ще один Луцький замок! Так-так, адже було їх колись два – Верхній, який збережений і до сьогодні, та Нижній або Окольний, від якого лишилася єдина вежа. Усю територію Окольника щільно вкривали боярські, князівські садиби, а також православні і католицькі храми. Щоб на власні очі побачити, що, де і як – знайдіть панораму самостійно :) Даємо невелику підказку: рухайтеся вулицею Лесі Українки в напрямку до Старого міста!

Світлина: VisitLutsk.com

Якщо думаєте, що тепер ви знаєте все і про всі Луцькі замки – не поспішайте з висновками! Зберігайте спокій і шукайте далі :) А тепер питання до лучан: як часто, ідучи чи до Старого міста, чи до Старого ринку, ви проходили повз цю оригінальну і без форми на перший погляд скульптуру? Спробуйте наступного разу на хвилину призупинитись і глянути на той «камінь» як уперше. Як думаєте, що ви побачите? Мабуть, це риторичне питання. Як результат - ще плюс один експонат до колекції Луцьких замків. І в мить «незрозуміла брила» перетворилася на справжній шедевр! Ну і чим вам не сучасне українське мистецтво?

Світлина: VisitLutsk.com

Що ж, тепер ви маєте «набиту руку і пильне око» і завдання впізнати міську фортецю для вас не складе жодних труднощів. І схоже, що стоячи на тому ж самому місці, про яке йшлося вище, ви легко побачите обриси чергового Луцького замку. Який то вже, 7-й, 10-й? Щось ми збилися з ліку :) Тим не менше, величний мурал із зображенням Святого Миколая, покровителя Луцька, не помітити дійсно важко. Графіті розміщене на одній зі стін навчально-реабілітаційного центру по вулиці Лесі Українки і є символічним для міста. Адже святий, зображений на ньому, зустрічався на міських печатках ще у XVI-XVII ст., та і до сьогодні він є на гербі Луцька. Ну і не дивно, що постать Миколая Чудотворця височіє над … замком!

Світлина: Олеся Саєнко

Донедавна світлиною із 200-гривневою купюрою на тлі В’їзної вежі не кожного було й здивуєш. Фото ширилися мережами Facebook та Instagram зі швидкістю світла! Але тепер є нагода зробити ще оригінальніше фото, назва якому – «Комбо»! У вересні цього року на День міста Луцьк отримав гарний подарунок – бронзовий макет Замку Любарта. Зменшена копія фортеці дозволяє у прямому сенсі доторкнутися до міста. «А чи не забагато замків на один квадратний метр?», - подумаєте ви. Зовсім ні :) Якраз навпаки – від цього ваша скарбничка побачених фортифікацій тільки поповниться!

Світлина: VisitLutsk.com

Луцьк – приємне відкриття! Саме ця фраза є туристичним слоганом міста. До чого ж тут замок? А ви бачили логотип Луцька, який супроводжує цей вислів? Так, він схожий на ключик, але ж його різцем є саме В’їзна вежа Луцького замку.

Світлина: Олеся Саєнко

Прогулюючись вуличками древнього Лучеська не варто задивлятися лише на фасади будівель, іноді потрібно дивитися…під ноги! У Луцьку навіть серед бруківки можна знайти міський символ. Придивіться уважніше, і замок 100% трапиться на вашому шляху.

Світлина: Костянтин Семицький

Що ж, і на завершення (або на добрий початок) можна навіть привезти Луцький замок у якості гарного сувеніра. Ні, для цього не потрібно розбирати його на цеглинки і забирати собі на згадку. Достатньо буде завітати до Центру туристичної інформації і придбати гарну (хоч і зменшену) копію справжньої перлини Луцька.

Світлина: VisitLutsk.com

Такій кількості замків можна тільки позаздрити! Але замість цього краще приїхати до Луцька і самому побачити все на власні очі. Бо місто дійсно особливе, воно темпераментне і спокійне водночас, тут сьогодення знаходиться на відстані 730 м від минувшини (вулиця, яка з'єднує сучасне і Старе місто, має саме таку довжину – авт.), а окрім тієї кількості замків тут справді є на що подивитися, чим зайнятися і що скуштувати.

Запрошуємо до Луцька! Хорошої вам пори дня і до зустрічі.

Завжди ваш,

Центр туристичної інформації

P.S. Якщо знайшли ще більше замків у Луцьку – надсилайте нам фото! З радістю їх опублікуємо :)

 

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: