ua en pl ru 
O ŁUCKU

 

Łuck jest miastem, w którym współczesność przeplata się z historią, a fakty z mitami i legendami miejskimi. Dzisiejszy wygląd miasta został ukształtowany przez tysiącletnią historię oraz dziesiątki narodów, które mieszkały, przez setki gospodarzy i miliony zwykłych mieszkańców. Współczesny Łuck jest więc wynikiem zarówno długotrwałej ewolucji przestrzeni miejskiej jak i niespodziewanych zakrętów losu.

W tej mieszance współczesności i historii każdy może znaleźć coś dla siebie. Miłośnicy odpoczynku i spokojnych spacerów mogą przez liczne godziny cieszyć się atmosferą Starego Miasta i centralnych ulic. Ci, których interesuje historia i architektura, odnajdą wiele zabytków. Wielbicieli sztuki i kulturalnego odpoczynku koniecznie zainteresują galerie sztuki, liczne koncerty i festiwale, które odbywają się w Łucku. Poszukiwacze przygód i bardziej aktywnego wypoczynku koniecznie znajdą dla siebie ciekawe zajęcie.

Łuck jest administratywnym centrum obwodu wołyńskiego, który słynie ze swojej pięknej natury oraz bogatego dziedzictwa kulturalnego i historycznego. Dzięki wygodnemu położeniu i połączeniu autobusowemu, wygodnym hotelom i restauracjom, Łuck może stać się pierwszym krokiem w podróży do jeziór Wołynia, jego zamków czy obiektów sakralnych.

Warto przyjechać do Łucka w czasie jednego z festiwali, które są tutaj organizowane, i świętować razem z jego mieszkańcami. A oni, uwierz nam, lubią i umieją świętować!

Dzisiaj każdy może obserwować jak dynamicznie rozwija się Łuck. Dlatego miasto zawsze będzie gotowe Ciebie zaskoczyć - nawet jeśli bywasz tu bardzo często!

Zapraszamy mile się zaskoczyć, zapraszamy do Łucka!

Print