ua en pl ru 
FOTOREPORTAŻE
 • W Łucku pojawiły się tablice informacyjne

  W Łucku pojawiły się tablice informacyjne

  Z okazji Dnia miasta Łuck otrzymał doskonały prezent: turyści nie muszą szukać przewodnika lub historyka, aby dowiedzieć się więcej o zabytkach. Taką możliwość zawdzięczamy nowym tablicą informacyjnym w języku ukraińskim i angielskim, które zapoznają turystów z ciekawostkami z historii miasta.

 • Noc w Łuckim zamku, jak to było

  Noc w Łuckim zamku, jak to było

  Noc z 29 na 30 czerwca warto było spędzić w Łuckim zamku - tutaj, przy świetle setek ogni można było nie tylko zobaczyć i usłyszeć zespoły z całej Europy, ale także nauczyć się dawnych tańców, skosztować tradycyjnych potraw, a nawet spotkać się z księciem Lubartem. Tegoroczna "Noc w Łuckim Zamku" pozostanie w pamięci jej uczestników dzięki trójwymiarowej wideoinstalacji i potężnemu koncertowi Nino Katamadze & Insight.

 • Bajeczny Łuck na zdjęciach Oleksandra Studzińskiego

  Bajeczny Łuck na zdjęciach Oleksandra Studzińskiego

  Łucki fotograf Oleksandr Studziński pracuje nad serią prac, na których największe budowle Łucka wydają się być zabawkami. Mury zamku, budynki, najmniejsze szczegóły na jego zdjęciach przypominają figurki plastelinowe, które są naszykowane do tworzenia kreskówki.

 • Prawdziwa zima już w Łucku. ZDJĘCIA

  Prawdziwa zima już w Łucku. ZDJĘCIA

  W tym roku prawdziwa zima zawitała do Łucka bardzo punktualnie - w pierwszych dniach grudnia miasto już iskrzyło od śniegu.

 • Odnowiony dworzec kolejowy do Twoich usług!

  Odnowiony dworzec kolejowy do Twoich usług!

  26 października odbyło się uroczyste otwarcie dworca kolejowego w Łucku. Plac przed dworcem był obficie ozdobiony licznymi flagami i balonami. Jednak nawet bez nich odnowiony dworzec jest godny podziwu. Szczególne wrażenie budynek dworca sprawia w nocy.

 • Otwarcie nekropolu brackiego i tablicy pamiątkowej

  Otwarcie nekropolu brackiego i tablicy pamiątkowej

  27 września w łuckiej cerkwi Wzniesienia Krzyża odbyło się uroczyste otwarcie i oświęcenie odnowionego nekropolisu brackiego oraz tablicy upamiętniającej publikację łuckiego pierwszodruku "Lament", które zostaną nowymi obiektami na turystycznej mapie Łucka.

 • Festiwal kowalstwa i florystyki w Łuckim zamku

  Festiwal kowalstwa i florystyki w Łuckim zamku

  25 sierpnia, w Dniu miasta Łuck, odbył sie piąty Ogólnoukraiński festiwal kowalstwa i florystyki "Sołomiana ptaha" (Słomiany ptak). Wydarzenie zebrało zarówno profesjonalistów, jak i początkujących artystów.

 • Centrum informacji turystycznej i usług rozpoczęło działalność!

  Centrum informacji turystycznej i usług rozpoczęło działalność!

  25 sierpia w Łucku odbyło się otwarcie Centrum informacji turystycznej i usług. Od dzisiaj można tutaj otrzymać fachowe informacje, materiały promocyjne, a także kupić oryginalne wołyńskie upominki.

 • Noc w Łuckim Zamku: ZDJĘCIA

  Noc w Łuckim Zamku: ZDJĘCIA

  Jest w Łucku taka noc, kiedy w średniowiecznym zamku aż do białego rana wiruje życie. Na widowisko "Noc w Łuckim zamku" z niecierpliwością czekają przez cały rok. Tym razem festiwal spełnił wszystkie oczekiwania.