ua en pl ru 
ПРО ЛУЦЬК

Архітектура міста

 • Луцький замок

  Луцький замок

  Запрошуємо відвідати головний туристичний об'єкт Луцька - середньовічний замок XIV ст., який посів перше місце у категорії "замки" Всеукраїнського конкурсу "Сім чудес України: замки, палаци, фортеці".

  10.00 - 19.00

 • Кафедральний костел Св. Петра і Павла

  Кафедральний костел Св. Петра і Павла

  Костел Петра і Павла - це головний храм волинських римо-католиків. Протягом чотирьох століть свого існування він зазнав численних перебудов, але досі продовжує захоплювати та дивувати вишуканою архітектурою, у якій переплелись художні стилі та знаки часу.

 • Підземелля Луцька

  Підземелля Луцька

  Окрім наземного міста, у Луцьку є розбудована мережа підземних переходів. На трьох рівнях підземного міста були сакральні об'єкти, трапезна, в'язниця, гробниці. Підземний комплекс під луцьким костелом Петра і Павла очолив п'ятірку найзагадковіших підземель України за версією сайту проекту ILoveUkraine

  вт, чт, сб, нд. - 9.00-18.00

 • Будинок родини Косачів

  Будинок родини Косачів

  Будинок родини Косачів відомий тим, що саме у ньому протягом кількох місяців проживала Леся Українка. Сьогодні тут знаходиться дирекція історико-культурного заповідника "Старе місто" та кімната-музей "Лесина вітальня".

 • Лютеранська кірха

  Лютеранська кірха

  Неоготична зі стрімким шпилем лютеранська кірха є однією з найбільш ефектних споруд сучасного Луцька. Цю будівлю звела в 1906-1907 роках церковна община німецьких колоністів. З часів спорудження вона виконувала роль одного з головних храмів німецьких колоністів Волині.

 • Будинок скульптора

  Будинок скульптора

  Окрім Луцького замку, на березі Стиру є ще одна цікава споруда. Її вже встигли назвати другим Замком, або ж місцевим будинком з химерами. Цей витвір скульптурного мистецтва належить лучанину Миколі Голованю, який творить його вже понад 30 років.

 • Головна cинагога

  Головна cинагога

  Головна луцька синагога - пам'ятка культової єврейської архітектури XVII століття. Її особливістю є прибудована до молитовного залу оборонна вежа, а традиційною ознакою часу будівництва є низка ніш(бійниць) в арковому завершенні всієї споруди.

 • Свято-Троїцький кафедральний собор

  Свято-Троїцький кафедральний собор

  Свято-Троїцький кафедральний собор - головний православний храм Луцька. Збудований на пагорбі, де з давніх часів знаходилися культові споруди Лучеська. Від початків храм належав до католицького чернечого ордену бернардинів. З часом собор зазнав численних руйнувань і перебудови, а нині знову запрошує паломників і туристів.

 • Вежа Чорторийських

  Вежа Чорторийських

  Вежа Чарторийських - єдина із восьми веж Окольного замку, що збереглась до сьогодні. Підійшовши ближче, можна розглянути потужні мури та готичну цегляну кладку.

 • Церква Покрови Пресвятої Богородиці

  Церква Покрови Пресвятої Богородиці

  Покровська церква (XVІІ-XVIII ст.) - одна із двох збережених православних церков Луцька королівського періоду історії; пам'ятка архітектури національного значення. Сьогодні це кафедральний храм Луцької і Волинської єпархій УПЦ МП.