ua en pl ru 
ФОТОРЕПОРТАЖІ

"Берегиня" представила український фольклор у Луцьку

back
Невипадково поліський край стає справжнім центром автентичного фольклору спрямованого на відродження прадідівських звичаїв та обрядів.

На фестиваль прибули фольклорні колективи від українських громад Росії (Мурманськ, Кубань), Польщі, Литви, Білорусії, Молдови, Румунії а також із Вінницької, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської (та міста Києва), Кіровоградської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Херсонської, Черкаської, Чернівецької, областей України та усіх районів і міст Волині.
У Луцькому замку у театралізованому дійстві «Обереги пам’яті» артисти Волинського академічного облмуздрамтеатру у яскравому дійстві проілюстрували сторінки історії того періоду, коли древній Лучеськ приймав у себе європейський монархів.
А в цей час на Театральному майдані та вздовж вулиці Л.Українки майстри демонстрували власні вироби на ярмарку. Простіше сказати, чого тут не було! Гончарство, кераміка, лозоплетіння, різьбярство, вишивка, ткацтво, соломоплетіння…І все це тривало впродовж трьох днів, допоки аматори показували автентичне мистецтво у рамках фольклорного свята.
На всіх майданчиках і сценах у ці дні відбувалися дійства, притаманні українським традиціям, які багаті плодами збереженого автентичного фольклору і щедрості родючої землі. Збір врожаю, готування весіль, парубоцька звитяга й краса дівчат, музика вулиць і вседостаток застіль. Це змагання косарів і жниць, перший й останній сніп, музикування, пісні та жарти.
Вінцем фестивалю стало обрядове дійство «Українське весілля» на сцені Волинського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка, де були представлені весільні автентичні обряди не тільки з усіх куточків України, а й з Румунії, Білорусі та Польщі.

 

Фото: Ірина БОНДАРУК

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: