ua en pl ru 
ФОТОРЕПОРТАЖІ

Цього тижня ми завітали в гості до скульптора

back
Цього разу «Екскурсоводи у відпустці» завітали в гості на чашку чаю та приємну розмову до автора однієї з луцьких візиток «Вернісажу скульптора» - Миколи Микитовича Голованя. Скульптор радо зустрів гостей та поділився історією власного життя та творчості.

Цього разу «Екскурсоводи у відпустці» завітали в гості на чашечку чаю та приємну розмову до автора однієї з луцьких візитівок «Вернісажу скульптора» - Миколи Микитовича Голованя. Скульптор радо зустрів гостей та поділився історією власного життя та творчості. Історія кожного справжнього художника, за його словами, це надія та драма. Він розповів, що в мистецтво його направили батьки, а всьому чого навчився завдячує тогочасній Львівській школі митців. Великою травмою для митця стала втрата сина у 2010 році, однак за його словами є і хороше – дочка (до речі, художниця) нещодавно народила дитину.

Микола Микитович багато працював на благо міста. Після того як знесли батьківську хату постійно мріяв про власний дім, який надихав би його на подальшу творчість. У 1980 році Миколі Микитовичу все ж таки вдалося отримати земельну ділянку, яка спочатку нагадувала непрохідне болото. Скульптор однак каже, що йому особливо пощастило, оскільки архітектором будинку був Метельницький. «Звичайно спочатку було важко, - зізнається той. – Але не було б «Вернісажу скульптора», не бачив би я цих людей, що приходять до мене. Будинок – це відбиток того, що зробила моя сім'я». Микола Микитович радий, що на його землі побували люди з усіх континентів планети. А ще він має книгу «своєрідну власну Біблію», де залишають записи відвідувачі з різних країн світу.

Скульптор сподівається, що його справа не занепаде і внуки підуть по його стопах. Звичайно велику надію покладав на сина, а коли його не стало, то почав збирати всі створені ним роботи, вкраплювати їх у будівлю та втілювати в життя його ескізи. Однак, він зазначає, що нічого не робиться відразу – багато скульптур чекають на своє місце у Вернісажі по 5-10 років. Крім того, Микола Микитович ніколи не сидить без діла, а постійно працює. Зараз зосередився на роботі над сакральною темою, і в своїх витворах втілює героїв Майдану. Він говорить, що в кожній скульптурі повинна бути душа.

Микола Головань поділився, що планує зробити виставку своїх робіт в галереї на осінь. Отож чекатимемо з нетерпінням. На закінчення лише скажу, що від зустрічі з видатним луцьким скульптором у всіх залишилися приємні враження.

 

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: