ua en pl ru 
ФОТОРЕПОРТАЖІ

Польські фотомитці покажуть красу Луцька та України своїм співвітчизникам

back
У рамках проекту "Спільна мережа співпраці у сфері культури та соціального захисту з метою розвитку міст з польсько-українського прикордоння", який реалізовується у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 Європейського інструменту сусідства та партнерства, у Луцьку відбувається фотопленер "Слідами польськості". Представники Жешувської спілки фотографів відвідають міста Західної України. Зокрема, 21 жовтня вони працювали у Луцьку і фотографували архітектурні пам'ятки та краєвиди міста.

Про особливості заходу та його важливості розповіли під час прес-конференції перший заступник міського голови Святослав Кравчук, регіональний координатор проекту «Спільна мережа співпраці у сфері культури та соціального захисту з метою розвитку міст з польсько-українського прикордоння» Олена Семенюк, представник Жешувської спілки фотографів Пьотр Крупа, луцький фотограф Віктор Чухрай.

Відкриваючи захід, Святослав Кравчук привітав польських гостей у нашому місті. Він зауважив, що у Луцька тісна співпраця і хороші стосунки з Жешувом та висловив переконання, що співробітництво й надалі розвиватиметься.

Також Святослав Кравчук зауважив, що цей проект дасть багато позитиву для розвитку нашого міста, фотомитці роблять добру справу. “Можливо, нині її важко оцінити. Однак, у майбутньому її буде важко переоцінити, адже це те, що залишається для наших дітей та онуків”, - зауважив він.

На завершення Святослав Кравчук побажав фотомитцям із Жешува гарної роботи в нашому місті та Україні, цікавих світлин. Він висловив переконання, що така співпраця корисна і для України, і для Польщі.

Керівник Жешувської спілки фотографів Пьотр Крупа розповів про наміри своєї роботи у нашому місті. За його словами, нинішній фотопленер є продовженням роботи, яка розпочалася рік тому. Раніше вони вже фотографували у нашій країні. За результатами цієї роботи була проведена виставка та видано фотоальбом.

Пьотр Крупа зауважив, що в рамках фотопленеру вони хочуть показати полякам трішки іншу Україну, ніж та, яка нині є в їхній свідомості. Адже наші країни - сусіди, і ми часто їздимо один до одного в гості.

У свою чергу, луцький фотограф Віктор Чухрай зауважив, що у наших фотомитців налагоджена тісна співпраця з польськими колегами. За його словами, такі заходи дуже необхідні, адже погляд іншої людини дає можливість оцінити те, що є під ногами. Він додав, що у Луцьку є цікава архітектура, історичні місця, затишні вулички, а тому будуть гарні фото.

Регіональний координатор проекту Олена Семенюк наголосила, що після повернення до Жешува фотомитці покажуть свої роботи на виставці, а також видадуть фотоальбом. Таким чином, пленер сприятиме популяризації мультикультурної спадщини України та Луцька. зокрема.

Стаття та фото: Відділ інформаційної роботи міської ради 

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: