ua en pl ru 
ФОТОРЕПОРТАЖІ

Стати військовим на годину

back
Якщо ви вже відкрили для себе середньовічну історію Луцька і обійшли кожну вулицю Старого міста, проте у вас ще залишилась вільна година, завітайте до Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки.

Окрім того, зайшовши сюди ви матимете можливість відвідати один з топ-десяти військових об’єктів України, які доступні туристам.  

Всього лише за 5 гривень ви зможете отримати нові враження та відчути велич та потужність військової техніки. А замовивши екскурсію за не менш смішну ціну (20 грн.), поповните скарбничку своїх знань цікавими військовими фактами.

Унікальний для західної України музей було відкрито у 1999 році і на сьогодні, за майже 14 років свого існування, він може похизуватись великою кількістю експонатів. Найперше. Що кидається в очі кожного ще на підході до музею (зі сторони проспекту Волі), так це реактивні літаки, які вражають технічними характеристиками. Звичайно, сухі цифри мало що можуть сказати пересічним людям, проте поневолі, помітивши масу літака, починаєш замислюватись над питанням, як 35 тонн металу може літати.

Зайшовши на територію музею, кожен може ознайомитись з ракетами, можлива швидкість та маса яких (2,5-тонна ракета, що летить зі швидкістю від 800 до 1000 м/c) та потужність притягують, але в той же час, лякають можливими наслідками.

Найбільш привабливою частиною відвідування музею є можливість відчути себе пілотом чи танкістом (єдине на що варто зважити, це досить круті сходи до кабіни фронтового бомбардувальника Су-24М). Не щодня ви маєте можливість тримати в руках штурвал, чи натискати на будь-які кнопки в літаку, не боячись дійсно злетіти =)

Проходячи поблизу усіх цих військових машин починаєш відчувати себе маленькою комашкою.

Окрім експозиції на вулиці, у музеї є внутрішні зали, де кожен відвідувач може побачити зразки військової форми, зброї, радіоустановки та знахідки археологічних досліджень. Досить захоплюючим є можливість прогорнути журнал польотів старшого лейтенанта (а згодом і майора) Степана Слесарчука, а також полистати зошити із навчальними записами молодих льотчиків. Музей володіє також експонатом, який не часто побачиш в українських музеях військової техніки: німецькою ручною протитанковою гранатою Панцир «Фауст».

Приємно радує і розклад роботи музею, адже він працює щодня з 10 до 17 години, тому маючи вільну хвилинку можна без сумніву повертати туди.

 

Адреса музею
вул. На Таборищі 6 (зі сторони вул. Шопена) 

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: