ua en pl ru 
ФОТОРЕПОРТАЖІ

У Луцьку провели День європейської спадщини

back
У Луцьку відбулась виставка і відкрита лекція в рамках відзначення Днів європейської спадщини.

25 вересня, у неділю, о 17:00 на Ринковому майдані розпочалась виставка старих світлин Луцька. Лучани та гості міста почули про луцький Ринок як центр міського життя в недалекому минулому, події та персоналії, що творили образ Луцька декілька століть тому. Оксана Штанько поділилася цікавими деталями з життя міської громади-поспільства в ретроспективі століть з тими, хто завітав на захід. 

 О 19:30 на майдані перед костелом святих апостолів Петра і Павла для усіх охочих відбулась неформальна лекція від знавця луцької історії Олександра Котиса про означений храм як яскравий зразок європейської спадщини нашого міста.

Організатори заходів висловлюють подяку клубу "Патріот Батьківщини" Луцька, в приміщенні якого відбулося дві презентації в межах проекту.

Кажемо спасибі й "Молодіжному центру Волині" за надану для презентацій техніку. 

Заходи відбувалися в рамках проекту COMUS.

Довідка

COMUS (Community-Led Urban Strategies in Historic Towns) – проект спільної ініціативи Ради Європи, частина другої програми в галузі культури Східного партнерства. Покликаний стимулювати соціально-економічний розвиток, підвищення ролі культурної спадщини в 9 історичних містах Вірменії, Білорусі, Грузії, Республіки Молдова та України. Пілотним містом проекту COMUS в Україні разом із Жовквою та Прилуками є Луцьк. Основні ідеї реалізації проекту в нашому місті пов’язані із відновленням функціонування майдану Ринок як центру міського громадського простору сучасного Луцька.«European heritage days» або Дні європейської спадщини, проходять кожного вересня по всій Європі. Це день, коли маловідомі закриті споруди відкривають свої двері для відвідувачів, щоби розповісти таємниці, приховані за їхніми фасадами. Офіційно започаткована Радою Європи у 1991 році, ця традиція покликана привернути увагу до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства.

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: