ua en pl ru 
ФОТОРЕПОРТАЖІ

Відбулась друга екскурсія в рамках проекту "Екскурсоводи у відпустці"

back
Волинський краєзнавчий музей відчинив свої двері усім бажаючим.

Вчора, 6 липня, о 12 годині біля Волинського краєзнавчого музею розпочалась друга екскурсія в рамках проекту "Екскурсоводи у відпустці". Знайшлось чимало тих, кого зацікавили унікальні музейні експозиції.  

Наталія Юхимівна, яка є головним хранителем фондів Волинського краєзнавчого музею, представила до огляду учасників екскурсії історію кожного експонату. Деякі з них дивували своєю унікальністю, інші - древністю. Перед відвідувачами відкрились скарби античного часу, предмети щоденного вжитку знатних сімей Волині, стародруки, зброя, монети та інші історичні скарби.

Зокрема, відвідувачі змогли ознайомитися з експонатами виставки „Волинський краєзнавчий музей – скарбниця історико-культурної спадщини волинського краю”: з колекцією із восьми бронзових медалей з зображеннями найвеличніших соборів Європи (надходження міжвоєнного періоду); колекцією знахідок античного часу з Північного Причорномор’я (амфора, монети, букранії, браслети, намисто); Городищенським скарбом (шийні гривни, браслети, намистини), віднайденим відомим археологом М. М. Кучинком; окремими предметами з Радзивілівської колекції, у тому числі унікальним древом роду, тканим на шовку; невеликими тематичними підбірками філокартичних матеріалів – "Жіночі портрети" і "Архітектура Луцька і Волині" – з кількадесятитисячної колекції, яка зберігається в музеї. Крім того, усі охочі відвідали ще й виставку „Врятовано для України”, де надзвичайно цікавим є альбом з марками від середини XIX ст. до 1928 року (серед них – перші марки Сполучених Штатів Америки від середини XIX ст., провінцій Канади, пошти роду Таксіс, Папської держави 1852 року, англійських колоній, Болгарії під владою Османської імперії, німецьких земель), а серед переданих книг на особливу увагу заслуговує Трефологіон 1757 року, що вийшов у друкарні Почаївської Лаври (до речі, стародрук такого типу наразі єдиний у фондах музею), одинадцять томів Енциклопедичного Словника Мейєра 1903-1909 рр., виданого у Лейпцігу та Відні.

По завершенню екскурсії учасники мали змогу безкоштовно оглянути ще й інші музейні експозиції.

Крім того, своїми враженнями з нами поділилася одна з учасниць екскурсії:

"В неділю 06. 07. 14, відбулася безкоштовна екскурсія у Волинському краєзнавчому музеї в рамках програми «Екскурсоводи у відпустці» Центру туристичної інформації та послуг. Наталія Юхимівна Пушкар показала відвідувачам виставку «Врятовано для України» та розповіла про її створення. З історії ми дізналися, що ця людина і сама приймала активну участь у долученні предметів до колекції. В основному, це були об'єкти, вилучені на митниці в Ягодині. Саме тому чи не більшість речей мають неукраїнське походження, наприклад, антична амфора, вогнепальна зброя із Близького Сходу чи ікони з Башкирії, котрі одна жінка намагалася продати в Європі. Серед колекції також є речі із резиденції Радзивіллів у смт. Олика й артефакти із доісторичних часів на території України, такі як протомонети.

Цікаво було послухати також про те, як змінювалося розташування самого музею, розподіл відділів та власне про роботу Наталії Юхимівни. В одному із куточків експозиції були виставлені фотографії колишніх та теперішніх працівників за роботою.

По дорозі до наступної виставки нам дозволили зайти у своєрідну «Джазову кімнату», яка наочно ілюструвала історію музики і одноіменного напрямку зокрема. Допомогло у її створенні поліграфічне видавництво «Ініціал».

Згодом відвідувачів познайомили із творчістю Рабіндраната Тагора – східним Шевченком; хоча філософія поглядів обох митців відрізняється, що помітно з їхніх творчих досягненнь, але історія і глибина думок дуже схожі, і, до того ж, обоє були майстрами пера та образотворчого мистецтва.

Загалом, екскурсія була проведена цікаво і неординарно, головний хранитель фондів музею вміє зацікавити аудиторію усіх вікових груп, а особисто я маю намір піти на наступну безкоштовну екскурсію, бо програма себе виправдовує ".

Дарина Степанян, 16 років

Довідка. Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині. Відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку як Волинський музей.

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: