ua en pl ru 
ФОТОРЕПОРТАЖІ

Вулиця Данила Братковського

back
Гарна впорядкована вулиця, яка біжить дугою від майдану Братський міст і вулиці Данила Галицького до вулиці Кафедральної. Сформувалася в кінці ХVIII ст.

Основна її частина пройшла по ліквідованих дерев'яних укріпленнях Нижнього замку та Глушецького передмістя. Пересікається з новоутвореною в повоєнний час Молодіжною вулицею. Перша назва - Кредитова, з 1920 - Королеви Ядвіги. З 1939 року носила ім'я російського поета Володимира Маяковського, з 1941 р. - ім'я українського поета Івана Франка. У післявоєнні часи знову Маяковського. Сучасна назва - з 1990-х рр.

Братковський Данило Богданович (р.н. невідомий-1702) - український поет і громадський діяч. У книзі віршів "Світ, розглянутий по частинах" (Краків, 1697) - видатній пам'ятці епіграматичної поезії - критикував суспільний лад Речі Посполитої. Був арештований. 1702 р. після тривалих катувань та суду не покаявся та був страчений на Ринковій площі у Луцьку.

На початку вулиці два будинки, споруджені за знайденими в архівах варіантами їх первісних проектів. Праворуч є будинок, на якому в ніші фігура святого з дитиною на руках, - це костельний дім, де в різні часи розташовувався ряд благодійних організацій, в тому числі і притулок для дітей-сиріт. В кінці вулиці є старовинний одноповерховий житловий будинок, який примикає до костельної дзвінниці. У люстрації Волинського воєводства 1789 року цей будинок згадується як аптека пана Жолковського, яка належить латинській кафедрі.

Фото: Артур АЛЬОШИН

Текст: В.Пясецький, Ф.Мандзюк. Вулиці і майдани Луцька. — Луцьк, 2005

 

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: