ua en pl ru 
ФОТОРЕПОРТАЖІ

Вулиця Лютеранська

back
Проходить від вулиці Караїмської до берега Стиру по давній дорозі до перевозу через річку. Запроектована на початку ХХ ст. одночасно з Набережною до запланованої тут торгової гавані.

Перша назва - Кармелітська (від однойменного монастиря, що стояв на початку вулиці). З початку ХХ ст. - Суддівська, бо там мешкав суддя окружного суду. 1921 року переназвано в честь єпископа Цецішевського. У 1940 р. називалася Тупикова, з 1941 р. - Лютеранська, 1944 р. - Кармелітська. На початку 90-х знову стала Лютеранською.

Назва пов'язана з тим, що в 1906-1907 рр. тут на руїнах костелу Кармелітів було зведено Євангельську кірху, що обслуговувала переважно німецьке протестантське, лютеранське населення не тільки Луцька. але й цілого повіту. Вже в повоєнні роки в кірсі певний час був обласний архів. У 1970-ті роки тут планувалось влаштувати зал органної музики. Але згодом кірху було передано громаді віруючих і перебудовано в Дім Євангелія.

Лютеранство - один з найзначніших напрямів протестантизму. Заснований діячем Реформації у Німеччині Мартіном Лютером у ХVI ст.

На початку вулиці є кілька будівель, які пов'язані з Домом Євангелія. Решта - житлова забудова. В кінці вулиці є оригінальний будинок скульптора Миколи Голованя, який він спорудив своїми руками, своєрідний "будинок з химерами" у Луцьку.

Текст: В. Пясецький; Ф. Мандзюк. Вулиці і майдани Луцька. - Луцьк, 2005.

 

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: