ua en pl ru 
ФОТОРЕПОРТАЖІ

Замок Любарта

back
Головний туристичний об'єкт Луцька - середньовічний замок XIV ст., який посів перше місце у категорії "замки" Всеукраїнського конкурсу "Сім чудес України: замки, палаци, фортеці".

Історія замку налічує близько шестиста років – ще у 1340-1384 роках великий литовський князь Любарт розпочав будівництво цієї фортеці. Однак повністю задум був втілений лише у 1430-1452 рр. за часів правління князя Свидригайла. Незважаючи на те, що будівництво здійснювалося за єдиним задумом, навіть сьогодні можна прослідкувати як готика змінюється пануючим на той час у Європі ренесансом.

Замок має три високі прямокутні башти: В'їзну, Стирову та Владичу. Також відвідувачі можуть оглянути експозиції єдиного в Україні музею дзвонів, музею книги, а також художнього музею. Замовивши екскурсію, можна піднятись на найвищу вежу замку, або ж оглянути фундаменти церкви Іоанна Богослова (XII ст.) - найдавнішої православної святині Луцька, що знаходилась на замковому подвір'ї.

На замковому подвір'ї постійно проводяться різноманітні культурні заходи - фестивалі, концерти, виставки, лицарські турніри. Чимало учасників збирається у Луцьку на арт-шоу "Ніч у Луцькому замку".

Луцький замок посів перше місце у категорії "замки" Всеукраїнського конкурсу "Сім чудес України: замки, палаци, фортеці" за підсумками Інтернет-голосування.

 

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: