Музей Волинської ікони

Це єдиний в Україні музей, який представляє самобутню регіональну школу волинського іконопису. Збірка музею нараховує більше 1,5 тис. пам’яток сакрального мистецтва, а саме понад 600 ікон XVI-XIX ст., предмети металопластики (шати ікон, церковне начиння, іконки), декоративну різьбу (царські врата, кіоти ікон) та скульптуру. Створення колекції пов’язане з іменем відомого українського мистецтвознавця Павла Жолтовського. Безцінною перлиною збірки є Холмська Чудотворна ікона Божої Матері, унікальна пам’ятка візантійського мистецтва ХІ-ХІІ ст., одна з найшанованіших християнських святинь. Їй присвячений окремий зал музею, де проводяться не тільки екскурсії, але й богослужіння. У затишному залі можна залишитись і наодинці зі святинею, — музейні працівники завжди нададуть Вам таку можливість. У залах музею експонується близько 100 творів іконопису XVI—XVIII ст. Представлені оригінальні зразки декоративної різьби і скульптури Волині XVIII ст. — царські врата «Древо Єсея», фігурки ангелів та святих.

В експозиції можна побачити унікальні роботи Йова Кондзелевича (1667-після 1740), в яких органічно поєднані східна та західноєвропейська іконописні традиції. Серед них одвірки дияконських та царських врат 1696 р, ікони «Спас Вседержитель» та «Святий Георгій», фрагменти пророчого ряду Іконостасу. Вони зачаровують тональним багатством, гармонійністю і яскравістю кольорів, живописною теплотою образів, бездоганно побудованими композиціями. 

Тут щороку влаштовуються виставки з музейних фондів та приватних колекцій. Музей волинської ікони відомий в Україні і за її межами не лише своєю цікавою експозицією, але й науковою, дослідницькою, організаторською роботою. Щорічно на базі музею проводяться наукові конференції з волинського іконопису.

Робочі години

Пн – пт 10:00-18:00
Сб – нд 10:00-17:00
Вихідний день – середа
Святкові дні 10:00-17:00

Ціна

ВХІДНИЙ КВИТОК:
для дорослих 40 грн.
для учнів, студентів, пенсіонерів 20 грн.

Контакти

Музей волинської ікони, відділ Волинського краєзнавчого музею
Адреса: м. Луцьк, вул. Ярощука, 5.
Тел/факс: (0332) 24-34-12
Е-mail: mvolik93@ukr.net

$ 1
€ 1
Today
Tomorrow
Day after tomorrow
Today
Tomorrow
Day after tomorrow
$ 1
€ 1