Художній музей

Художній музей розташований в колишньому Будинку повітового суду на території Луцького замку. У розділі зарубіжного мистецтва представлено роботи національних шкіл Іспанії, Італії, Фландрії, Франції, Австрії, Німеччини, Англії і Польщі з періоду XVII – першої третини ХХ століття. У розділі українського і російського мистецтва другої половини ХІХ – початку ХХ століття глядач має змогу познайомитись як з основними шляхами розвитку художньої культури цього періоду, так і з багатьма яскравими творчими особистостями. У цій оазі мистецтва, ви побачите твори Івана Айвазовського, Ніколя Пуссена, Франса Снейдерса, Хусепе де Рібери та навіть Лукаса Кранаха Старшого! Окрема ділянка — картини Андроника Лазарчука, уродженця Волині, що навчався в Петербурзькій академії мистецтв.

У 2003 році було створено нову експозицію давнього українського портрета. Її основу склали твори, що походять із родового замку князів Радзивіллів в Олиці. Полотна родинно-меморіальної портретної галереї дуже різні за художнім рівнем, виконані здебільшого невідомими або ж придворними майстрами династіі Радзивіллів.

Сьогодні у Художньому музеї часто відбуваються виставки, майстер-класи, творчі вечори та презентації.

Latest news

Сапалаївка

Сапалаївка

Piчкa Caпaлaïвкa – пpaвa пpитoкa Cтиpу, пpoтiкaє пo тepитopiï міста Луцьк та Луцькoгo paйoну Вoлинcькoï oблacтi. Мaє дoвжину 12,4 км (в мeжax Луцькa – 8,3 км) та плoщу бaceйну – 39,2 км².

Стир

Стир

Річка Стир – головна водна артерія міста Луцьк, витоки якої беруть
свій початок з численних джерел серед пагорбів Вороняків (частини
Подільської височини). Річка протікає у межах Львівської, Рівненської і
Волинської областей, після чого перетинає межу з Брестською областю
Білорусі, де двома рукавами впадає в річку Прип’ять (басейн Дніпра).

Жидувка

Жидувка

Piчкa Жидувкa – мала річка в місті Луцьку, є лiвою пpитoкою Cтиpу, дoвжиною близькo 4 км та плoщею бaceйну – 9,5 км². Річка бере початок зaxiднiшe вулицi Львiвcькoï в Луцьку, пpoтiкaє пapaлeльнo вулицям Бoжeнкa тa Мaмcуpoвa, дaлi пepeтинaє вулицю Пoтeбнi i впaдaє в pічку Cтиp. В цiлoму, piчкa пoвнicтю кaнaлiзoвaнa, cтiк piчки cлaбкий: влiтку вoнa мoжe пepecиxaти, взимку (зa cильниx мopoзiв) – пepeмepзaти.

Омеляник (Омелянівка)

Омеляник (Омелянівка)

Piчкa Oмeляник (Омелянівка) – лiвa пpитoкa Cтиpу, пpoтiкaє пo тepитopiï міста Луцьк та Луцькoгo paйoну Вoлинcькoï oблacтi. Мaє дoвжину близькo 12,6 км (в мeжax Луцькa – 3,5 км) та плoщу бaceйну – близькo 40 км².

Свято-Троїцький кафедральний собор

Свято-Троїцький кафедральний собор

Свято-Троїцький кафедральний собор – головний православний храм Луцька. Збудований на пагорбі, де з давніх часів знаходилися культові споруди Лучеська. Від початків храм належав до католицького чернечого ордену бернардинів. З часом собор зазнав численних руйнувань і перебудови, а нині знову запрошує паломників і туристів.

Будинок скульптора Голованя

Будинок скульптора Голованя

Окрім Луцького замку, на березі Стиру є ще одна цікава споруда. Її вже встигли назвати другим Замком, або ж місцевим будинком з химерами. Цей витвір скульптурного мистецтва належить лучанину Миколі Голованю, який творить його вже майже 40 років.

Лютеранська кірха

Лютеранська кірха

Лютеранська кірха — лютеранська (нині баптистська) церква в Луцьку; пам’ятка архітектури, розташована на вулиці Лютеранській, 1, в історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк».

Башта князів Чорторийських

Башта князів Чорторийських

Башта князів Чорторийських – єдина із восьми веж Окольного замку, що збереглась до сьогодні. Підійшовши ближче, можна розглянути потужні мури та готичну цегляну кладку.

Луцькі підземелля

Луцькі підземелля

Окрім наземного міста, у Луцьку є розбудована мережа підземних переходів. На трьох рівнях підземного міста були сакральні об’єкти, трапезна, в’язниця, гробниці. Підземний комплекс під луцьким костелом Петра і Павла очолив п’ятірку найзагадковіших підземель України за версією сайту проекту ILoveUkraine.

Луцький замок

Луцький замок

Запрошуємо відвідати головний туристичний об’єкт Луцька – середньовічний замок XIV ст., який посів перше місце у категорії “замки” Всеукраїнського конкурсу “Сім чудес України: замки, палаци, фортеці”.