Олика

Олика — зараз невеличке містечко на Волині, часи розквіту якого вже давно у минулому. Сьогодні ж Олика навіть не є райцентром, проте в часи, коли містом володів могутній рід Радзивіллів, воно не поступалось Луцьку ні по кількості населення, ані в економічному і адміністративному значенні.

Вперше Олика згадується ще в Іпатіївському літописі, яке було сусідом граду Чемерина в часи Галицько-Волинського князівства. Чемерин згодом занепав, а Олика почала шлях до свого розквіту. У XVI столітті тодішні володарі міста Радзивілли (до речі, Олика у власності роду Радзивіллів перебувала чотири століття) будують тут замок, про існування якого сьогодні нагадують залишки бастіонів.

У XVIІІ столітті замок перебудовують на палац, який досить непогано зберігся, на відміну від багатьох інших міських будівель, зокрема ратуші, яка до наших днів не дожила. Зараз на території замку-палацу перебуває обласна психіатрична лікарня. Проте, не зважаючи на це, на територію пускають усіх бажаючих, а туристам ще й можуть підказати на що варто звернути увагу і як туди краще потрапити.

Поруч з Троїцьким костелом розташований ще один невеликих розмірів костел (св. Петра і Павла), який є цікавим тим, що був зведений ще у 1460 році і є найстарішим костелом на Волині.

Джерело: Україна Інкогніта

Робочі години

Адреса

смт. Олика, Волинська область
$ 1
€ 1
Сегодня
Завтра
Послезавтра
Сегодня
Завтра
Послезавтра
$ 1
€ 1