Вже зовсім скоро нас очікує одне з найулюбленіших свят на Заході і в нашій країні – День Святого Валентина. Його святкують дорослі і діти, сім’ями і в колі друзів. А прийшло воно до нас із Франції, де святий Валентин є покровителем святих.
Пропонуємо Вам переглянути статтю про цікаві історії кохання у Луцьку.
На вулиці Кафедральній знаходиться Монастир бригідок – колишній палац Альбрехта Радзивіла. До слова, історія його батьків заслуговує уваги, адже була вона наповнена любов’ю, щирістю та ніжністю. Адже Станіслав Радзивілл, не зважаючи на те, що родичі вважали його дружину «невигідною для нього партією», все ж одружився на дочці волинського каштеляна Михайла Мишки Марині. Станіслав ніколи не зважав на те, що його «мишка» була не з таких вже й знатних родів, ніколи не докоряв своїй дружині, а лише завжди лагідно називав її «моя міла жонка». І саме в такій, наповненій любов’ю сім’ї, і народився Альбрехт Радзивілл.
***
Історія любові лучанки Естери та італійця , який привіз з далекої Генуї у Луцьк велику партію кави теж залуговує уваги. У легенді йдеться про те, що закохані таємно зустрічалися, проходячи одне до одного підземним ходом, що з’єднував два будинки, оскільки батько лучанки був проти шлюбу, боячись втратити дочку.
***
Перед молодістю і красою важко встояти. Навіть якщо ти священнослужитель. Був один цікавий випадок, що відбувся у соборній церкві святого Івана Богослова у часи його безпосереднього функціонування.
Відправляючи службу, один священник задивився на красуню-прихожанку. А оскільки вівтар не був суттєво відгороджений від решти храму, то такі от споглядання чоловік (попри духовний сан!) здійснював частенько…
Аж допоки ці речі не запримітило духовенство. Аби припинити подібні гріховнії речі, вівтарну частину храму відгородили, та й щасливим митям у житті священник довелося скінчитися.
А більше історій Ви дізнаєтесь відвідавши екскурсію “Романтичний Луцьк”!