https://www.visitlutsk.com/wp-content/uploads/2023/01/kruty1.jpg
https://www.visitlutsk.com/wp-content/uploads/2023/01/kruty2.jpg
https://www.visitlutsk.com/wp-content/uploads/2023/01/kruty3.jpg

Крути – символ боротьби за незалежність України у ХХ і ХХІ століттях

У той час, 105 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. Тоді в Бересті тривали переговори між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу щодо мирного договору. 9 лютого 1918 року його підписали. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії. 

У Крутах вирішувалася доля молодої української держави. Відважні юнаки та чоловіки зробили свій вибір – виступили проти російської військової агресії, стали на захист України. Вони були різного походження: діти селян, робітників, священників; військові, студенти, гімназисти. Хтось мав бойовий вишкіл, а хтось уперше взяв до рук зброю. Але всі вони розуміли головне – Україна потребує їхнього чину.

З українського боку в бою під Крутами брали участь понад 500 українських бійців. Вони мали на озброєнні до 16 кулеметів та одну гармату на залізничній платформі. Їм протистояли три тисячі більшовиків. Усі озброєні і з артилерією.

Втрати українських військ під Крутами оцінюють у 70-100 загиблих. Серед них – 37-39 вбитих у бою та розстріляних студентів. Більшовицькі війська під Крутами втратили 300 бійців.

З теренів сучасної Волинської області у бої за Крути брали участь чотири уродженці краю: це Матвій Данилюк, Остап Гаврилюк, Гнат Мартинюк і отець Іван-Йосип Грушецький.

Фото: УНІАН, Трибуна Бровари, Твоє Місто

Останні Новини

Мапа центральної та старої частини міста

Мапа центральної та старої частини міста

Ми завантажили мапу центральної та старої частини міста для вашої зручності!

Міжнародний МСУМК Арт Forum:  “Космогонія. Мистецтво. Ноосфера. Екологія”

Міжнародний МСУМК Арт Forum: “Космогонія. Мистецтво. Ноосфера. Екологія”

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків запрошує усіх, хто цікавиться мистецтвом, космічною тематикою, філософією, екологією та історією культури на форум “Космогонія. Мистецтво. Ноосфера. Екологія”. Подія організована в межах проєкту “Космогонія”, який вже майже рік реалізують у музеї. Дата: 27 жовтня 2023 року Тривалість: з 10:00 до 17:30

П’ять стихій: у Му3еї Корсаків провели перший Перформативний вікенд

П’ять стихій: у Му3еї Корсаків провели перший Перформативний вікенд

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку започаткували новий напрям мистецької діяльності – Перформативні вікенди. Відтепер тема кожного великого проєкту, окрім виставки досліджуватиметься й за допомогою перформансів. Перший Перформативний вікенд організували в межах виставкового проєкту «Космогонія сенсів». Він проходив протягом двох днів, 13 і 14 жовтня.

Артпроменад «Так звучить Луцьк»

Артпроменад «Так звучить Луцьк»

9 вересня 2023 року о 19.00 на території Музейного простору “Окольний замок” (вхід з вул. Драгоманова, 25) з нагоди Дня міста відбудеться артпроменад «Так звучить Луцьк».

Запрошуємо на відкриття музейного простору «Окольний замок»

Запрошуємо на відкриття музейного простору «Окольний замок»

Запрошуємо дізнатись усі таємниці вежі князів Чорторийських з підземеллями колегіуму єзуїтів! Нарешті єдина збережена вежа Луцького Окольного замку доступна для відвідування!

Замкова книга XVI ст.

Замкова книга XVI ст.

Луцька замкова книга 1560-1561 рр, яку історики називають фундаментальним джерелом з історії Волині, є також цінною пам’яткою староукраїнської писемно-літературної мови в її північноукраїнському варіанті.