Музей історії Луцького братства

Музей історії Луцького братства — єдиний музей в Україні, присвячений окремій братській організації. Він розташований у старовинному приміщенні колишнього братського монастиря. Музей представляє діяльність братства, яке об’єднало зусилля князів, шляхти, міщан і селян для відродження позицій православ’я на Волині. Серед експонатів документальні матеріали, художні твори волинських малярів, зокрема портрети найвідомишіх діячів братства: єпископа Афанасія Пузини, іконописця Йова Кондзелевича, громадського діяча Данила Братковського.

Особливої уваги заслуговують стародруки XVII–XIX ст. з бібліотеки Луцького братства, документи з фінансової діяльності луцьких братчиків, метричні книги Хрестовоздвиженської братської церкви ХХ ст. Найціннішим «експонатом» музею слід визнати автентичну інтер’єрну кладку братського монастиря. У музейних залах частково відтворено ансамбль монастирських меблів кінця XVIII–XIX ст., у вітринах демонструються оригінальні предмети церковного вжитку з колекції Волинського краєзнавчого музею. Через об’ємну схему-реконструкцію об’єктів братської нерухомості на космічному знімку сучасного Луцька відвідувачі музею мають можливість особисто «зазирнути» в історичну мікротопоніміку волинської столиці. У підземеллі  Хрестовоздвиженської церкви є унікальний некрополь, де спочивають 49 братчиків та братчиць. Його відвідини можливі лише з екскурсією. 

Музей історії Луцького братства пропонує серію тематичних екскурсій науково-пізнавального та патріотично-виховного спрямування та окремі лекторії з волинського краєзнавства.

 

Робочі години

10:00-18:00
Вихідний день: п’ятниця

Ціна

ВХІДНИЙ КВИТОК:
для учнів, студентів, пенсіонерів – 10 грн.;
для дорослих – 20 грн.

У зв’язку із виставкою ціна квитка збільшується

Контакти

Адреса: м. Луцьк, вул. Кондзелевича, 5
Телефон: +38 (0332) 72-33-71

Дивитись також
$ 1
€ 1
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
$ 1
€ 1