Музей історії сільського господарства Волині-скансен

У мальовничій місцевості за 12 кілометрів від міста Луцька знаходиться Музей історії сільського господарства Волині-скансен –  дивовижна експозиція героїчного минулого українського народу.

Цікаві й захоплюючі експозиційні матеріали представлені в семи залах музею, які  розповідають про виникнення землеробства та зародження скотарства на Волині, шляхи, удосконалення землеробських знарядь праці. Висвітлено найперші способи переробки сільськогосподарської сировини, ремесла і промисли селян. Тут представлено історію розвитку сільського господарства Волині від найдавніших часів до сьогодення.

Етнографічні матеріали знайомлять відвідувача з традиційним національним одягом, вишивками,  рушниками, технологією їх виготовлення і знаряддями виробництва тканини, символікою орнаментів та візерунків.

В експозиції під відкритим небом відвідувачі мають змогу познайомитися з пам’ятками древнього житлового, господарського, дерев’яного будівництва, а також поринути у цікаву подорож заповідними стежками мальовничого парку, помилуватись голубим плесом ставка, і навіть побачити рідкісних птахів, мешканців орнітологічного заказника.

Особливістю музею є те, що він постійно діючий. Для кращого сприйняття можна доторкнутися до експонатів, потримати їх в руках, спробувати в роботі, а ще скуштувати страви волинської кухні, відпочити на  запашному сіні, покататись на конях, почути українську пісню та навіть закружляти у танку під грайливі мелодії   народних музик.

Сфера послуг тут розширена і різноманітна. За бажанням відвідувачів може розвеселити творчий самодіяльний колектив «Горлиця», а вихованці Молодіжної громадської організації «Школа козацького гарту» організують показові виступи Бойового Гопака з елементами козацького характерництва.

Козацьке село живе! Тут можна навчитися вишивати, ткати, місити тісто, а ще походити за плугом, відчути пахощі свіжоскошеної трави, вижатого серпом житнього снопа. За давніми традиціями заколядувати, защедрувати, відчути магічну енергетику купальської ночі,   андріївських вечорниць. Відсвяткувати родинну подію за давніми  традиціями  та обрядами своїх прабатьків.

Графік роботи

Контакти

Смт.Рокині, вул.Шкільна, 1, Волинська область, +38 099 22 91 525
Останні Екскурсії
$ 1
€ 1
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
$ 1
€ 1