Розвиток музейного Луцька у міжвоєнний період

У місті в 1919-1939 роках почала стрімко розвиватися музейна справа. Початком музейного життя Луцька можна рахувати відкриття та діяльність Волинської виставки народних промислів. На виставці були представлені килими, рушники, вироби з лози, рукописи та стародруки, ікони.
Цей захід був організований Товариством краєзнавців та опіки над пам’ятками старовини.

16 червня 1929 року – відбулось відкриття Волинського музею. Ця подія була приурочена до офіційного візиту на Волинь Президента Речі Посполитої – І. Мосцицького. Музей спочатку знаходився у орендованому приміщені на вул. Ягелонській, 91. Згодом музей перенесено у преміщення на вул.Сінкевича,31. Музею було надано статус регіональний.

  Першим директором музею став О. Прусевич – відомий польський етногоаф, музеєзнавець. Працював музей щоденно з 10:00 до 14:00 та з 16:00 до 20:00. Вхід коштував 1 злотий, а екскурсія – 20 грошів з особи.

Музей складався з 4 відділів: природничого, археологічного, історико-мистецького та етнографічного. Провідну роль відігравав природничий відділ, так як містив багату колекцію рослин, матеріалів з геології та міералогії. В археологічному — рештки викопаних тварин, бронзові вироби, посуд культури шнурової кераміки, кам’яні сокири та крем’ яні стріли.

Історико-мистецький відділ містив колекцію кахлів XIV – XIX ст., зразки порцеляни та фаянсу, стародруки, ікони, хрестики, прикраси та монети. Дві зали займав етнографічний відділ, укомплектований матеріалами ткацтва та вишивки, рільництва та рибальства, гончарними виробами. У музеї було створенно картотеку етнографічних та археологічних матеріалів, краєзнавчу бібліотеку, майстерню для реставраційних робіт.

Велика кількість колекцій була укомплектована через передачу експонатів від громацьких організацій, приватних осіб. Чимала частина експонатів досі зберігається у нинішньому Волинському краєзнавчому музеї в Луцьку.

Фото: А. Лукашевського

Останні Новини
$ 1
€ 1
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
$ 1
€ 1