Волинська обласна філармонія: історія становлення

Волинська обласна філармонія має славну історію, освячену багатьма значимими подіями, відомими іменами митців, багатогранна творчість яких залишає помітний слід не лише в культурно-мистецькому житті краю, а й України. За понад 84 роки діяльності проведено понад 58 тисяч концертів, на яких побувало більше 27 мільйонів осіб.

Філармонія – музична установа, що займається організацією концертів, сприяє розвитку музичного мистецтва та його пропагандою.

Утворилася постановою ради народних комісарів УРСР у грудні 1939 року. При філармонії було сформовано Волинській ансамбль пісні і танцю. Перші концерти відбулися вже у 1940р. Через рік хорова капела їде на перші гастролі до Києва та по Росії. 22 червня у Ростові капелу застала війна. Колектив евакуювали до Сибіру. За роки війни капела дала понад 500 концертів, здійснивши свій творчий внесок у перемогу у Другій світовій війні. На жаль, до Луцька змогли повернутися лише декілька артистів, які склали основу майбутнього хору. У 1945 році Волинська обласна філармонія відновила свою роботу.

З того часу почала своє творче життя, пропагуючи населенню кращі зразки української класичної народної та зарубіжної музичної спадщини.

На сьогоднішній день у складі Волинської обласної філармонії успішно функціонують 8 колективів, серед яких Волинський державний академічний народний хор, камерний оркестр «Кантабіле»; вокальний квартет «Акорд»; соліст-вокаліст ансамблю «Світязь», народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Василь Зінкевич та інші.

Світлина: Mark Volkoff

Останні Новини
$ 1
€ 1
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
$ 1
€ 1