Аптека-музей

На колишній ринковій площі міста розташована найдавніша у Луцьку аптека, яка діяла із середини XIX століття. Її перший власник Петро Злоцький перебудував для цього кам’яницю XVIII століття. Коли сім’я Косачів із Лесею Українкою жили в місті, деякі ліки для неї були виготовлені у цій аптеці. В першій половині ХХ століття в аптеці виготовлялося 50-55 найменувань мазей, 25-30 настойок, 15-20 сиропів. Для виготовлення ліків використовували близько 220 найменувань рослин. У 1966 році деякі речі з аптеки були перевезені до львівської аптеки-музею. Луцька аптека стала музеєм пізніше. Нині ця аптека спеціалізується на виготовленні дерматологічних ліків.

Музейна частина аптеки розташовується у двох наземних приміщеннях — торговому залі та кабінеті директора. У них збережено старовинний інтер’єр аптеки. Берестовіові шафи, розміщені у залах, виготовлені 150 років тому. Під стелею на шафах — погруддя Сократа й Гіппократа. За склом у шафах виставлено різні пляшечки, ступки, штангласи, штофи із підписами. В торговому залі знаходиться касовий апарат The National Cash Register Co, Dayton, Ohio, U.S.A., де зберігаються старі гроші. Сьогодні торговий зал вдало відтворює інтер’єр колишньої старовинної аптеки. На головному місці масивний прилавок аптекара з унікальним касовим апаратом 1902 року, у шухлядах якого лежать гроші часів побудови аптеки. У другому виставковому залі – кабінет власника аптеки. На столі старовинні рахівниця та друкарська машинка. На полицях – бібліотека рідкісних тепер книг з аптечного ремесла. Тут зберігається і гербарій лікарських рослин, датований 1942 роком. Підвальні приміщення в експозицію не входять.

В кабінеті директора експозиція включає аптечний посуд XV—XVII століть, старовинні рецепти, документи. Також є «Посібник для підготовки аптекарів» 1875 року, «Травник лікарських рослин» 1883 року, «Фармакопея польська» 1938 року, старі підручники з фармацевтичної хімії, технології виробництва ліків. В кабінеті виставлено старий аптечний інвентар: машинка для виготовлення супозиторіїв і закривання флаконів, мірні циліндри та ваги, різний посуд, ступки для виготовлення мазей та порошків і подібне, стара друкарська машинка, телефон та інше. Відвідування експозиції безкоштовне.

Робочі години

пн-пт 08:00-21:00
сб-нд та святкові дні 09:00-17:00

Ціна

Вхід вільний

Контакти

Адреса: вул. Драгоманова, 11
Телефон: +38 (0332) 72-38-85

Дивитись також
$ 1
€ 1
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
$ 1
€ 1