Берестечко

Берестечко — місто Горохівського району, Волинської області. Одне з найменших в Україні за кількістю мешканців. Про походження назви міста Берестечка існує чимало міфічних легенд. Одна із них розповідає, що частина переселенців з міста Берестя прийшли на річку Стир, заклали тут своє поселення, а назву дали на честь рідного Берестя. З іншої версії стає відомо, що довкола Берестечка були густі великі ліси, в котрих особливо дуже багато росло берестів. Звідси й назва — Берестечко. Таке походження назви найбільш ймовірне. В архівних документах XV ст. зустрічаються назви: Берестовка, Бересточечек, Бересточочек, Берестечко.

Берестечко сьогодні за кількістю населення мало чим нагадує місто (воно на сто тридцять шостому місці з початку за кількістю жителів в Україні (2800 ос.), після Радехова на Львівщині), хоча під статус сказаного цілком підходить. А між тим перед Другою світовою війною в Берестечку було 5633 жителі, а в період існування царської Росії за окремими даними кількість жителів містечка сягала 3726.

Берестечко стало  місцем паломництва після битви, що відбулась 18-30 червня 1651 року між військами Богдана Хмельницького і польського короля Яна Казимира ІІІ. Подвиг 300 козаків знайшов своє відображення в поезії Т.Г.Шевченка “За байраком байрак”. Великий Кобзар, перебуваючи на Волині 1846 р., згадує Берестечко в поезії “Ой чого ти почорніло, зеленеє поле?”

Робочі години

Адреса

м. Берестечко, Горохівський район, Волинська область
Останні Екскурсії
$ 1
€ 1
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
$ 1
€ 1