Ковель

Ковель вважається одним із найдавніших поселень у південно-західному краї. Назву міста найчастіше пов’язують із ковальством. Те, що біля переправи через Турію якийсь кмітливий ремісник поставив кузню – певна закономірність. Адже тут завжди була потреба і коней перекувати, і колеса на возах укріпити. Згодом біля кузні та одинокої садиби коваля з’явилося ціле поселення, що зафіксовано у писемних джерелах як село “Ковлє”. 

Місто розташоване на річці Турія за 65 км від переходу Ягодин-Дорогуськ та за 79 км від Луцька. Перша писемна згадка про Ковель датується 1310 роком. У ній говориться про народження у Ковелі майбутнього польського короля Казимира ІІІ.

24 грудня 1518 року польський король Сигізмунд видав спеціальний універсал про те, що за добру службу князя Василя Сангушка дозволено піднести село Ковлє до рангу міста. Із 1543 року власницею міста стала королева Бона Сфорца, дружина короля Сгізмунда І. У 1564 році Ковель і 28 прилеглих до нього містечок було передано у володіння московському князю-емігранту Андрію Курбському. Після третього поділу Польщі 1795 р. Західна Волинь увійшла до складу Волинського намісництва, а згодом – до Волинської губернії в Російській імперії. 

У роки Великої Вітчизняної війни Ковель був одним із найважливіших стратегічних пунктів оборони. 6 липня 1944 року Ковель було визволено від німецьких військ. 

Сьогодні місто Ковель – один із найкрупніших залізничних вузлів України. Ковельський вокзал є унікальним зразком конструктивного рішення і включений до списку пам’яток архітектури державного значення. 

Робочі години

Адреса

м. Ковель, Волинська область
Останні Екскурсії
$ 1
€ 1
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
$ 1
€ 1