Луцьк – Почаїв – Кременець – Вишнівець

Презентуємо новий маршрут в рамках проєкту “Луцьк+”! Мандруйте Україною і відкривайте для себе нові цікаві місця!

Розпочинайте звісно ж з Луцька! Бо нам є чим Вас здивувати! Наш вікенд буде насиченим. Стартуватимемо в Луцьку, а закінчимо мандрівку аж у Вишнівці!

Перший день проведемо різнопланово. Розпочнемо з прогулянки Луцьком.

На Театральному майдані міста відвідаємо Свято-Троїцький кафедральний собор – одну з центральних і найбільших культових споруд міста. Собор має форму базиліки, перекриття якої опирається на два ряди колон й утворює три нефи – витягнуті приміщення. Над центральною частиною храму зведено купол, а на західному фасаді – одноярусну дзвіницю із дев’ятьма дзвонами, найважчий із яких має 2,5 тонни. Збереглися також первинні елементи декору фасаду, які надають собору рис рококо. Вас вразить справжня цінність собору – позолочений дубовий іконостас 17 століття у псевдо-руському стилі. Головний його елемент – ажурні царські ворота із зображенням чотирьох євангелістів і Благовіщення. Особливо цінними іконами храму є “Вознесіння Хреста Господнього” і “Собор руських святих”, виконані у 19 столітті.

Після відвідин собору попрямуємо вниз пішохідною вулицею Лесі Українки і завітаємо до Центру туристичної інформації та послуг міста за пам’ятними сувенірами і безкоштовними матеріалами, що допоможуть зорієнтуватися на місцевості і гарно провести час. Екскурсовод Центру проведе вулицями Старого міста, покаже всі головні святині, що збереглися з давніх часів донині, розповість про втрачені і повідає, чому ж колись Луцьк називали “Малим Римом Сходу”. Особливим ключовим місцем кожної екскурсії Луцьком є замок Любарта 14 ст. з унікальними музеями на його території, куди ми і завітаємо далі. Обов’язково побачимо також залишки церкви Св. Івана Богослова ХІІ cт. в центрі замкового двору.

Після смачного обіду в одному з луцьких закладів пропонуємо відвідати один з майстер-класів місцевих умільців та майстрів: виготовлення різьблених свічок, гончарних виробів тощо.

Завершити день рекомендуємо релаксуючою мандрівкою на катері річкою Стир.

На другий день розпочнемо нашу мандрівку з відвідування Свято-Успенської Лаври у м. Почаїв. Монастир розташований у мальовничій місцевості – на пагорбі Кременецьких гір, навколо широкі простори, і в ясну погоду можна побачити силует сусіднього монастиря – у Підкамені.

Головна святиня Лаври – ікона Божої Матері, подарована монастирю наприкінці XVI століття власницею навколишніх земель та меценаткою Анною Гойською. Тоді ж монастирем керував ігумен Іов, і з його правлінням пов’язують розквіт обителі. Тепер Іов – святий, і на території монастиря є підземна церква його імені, збудована навколо печерки, яка була його келією. Головна окраса монастиря – Успенський собор, збудований наприкінці ХVІІІ століття за проектом Готфрида Гофмана. Храм відомий чудовою акустикою та старовинними настінними розписами й іконами.

Ще одна архітектурна домінанта Почаївської Лаври – височенна дзвіниця із дзвоном-велетнем, який важить понад десять тон. Загалом у Лаврі є 13 дзвонів, і їх дзвін чути далеко за межами монастиря.

На території Лаври є ще Троїцький собор, збудований за проектом Олексія Щусєва, новий Преображенський собор, збудований у 2014 році, архиєрейський дім, келії та цікавий надбрамний комплекс.

Після прогулянки територією Лаври їдемо в місто Кременець.

Розпочнемо знайомство з містом із Замкової гори, яка ще має назву – Бона, на честь дружини польського короля Жигмонта І Бони Сфорци, що володіла замком на горі у XVI столітті. Зараз на самій горі залишилися руїни замку, в’їзна брама, мури, а основне, відкривається яскрава панорама вигляду на місто. Десь вдалині, за хорошої погоди, можна роздивитися навіть куполи Почаївської Лаври.

Далі підемо до Архітектурного комплексу споруд Єзуїтського колегіуму. Це одне із найгарніших місць Кременця. Сам архітектурний комплекс складається з двох навчальних корпусів, які прилягають до Собору Преображення Господнього. Камінні стіни, сходи та балюстрада додають екзотики та навіюють чогось середньовічного.

Пізніше відвідаємо Краєзнавчий музеї та родинну садибу Словацьких, нині – обласний літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького.

Фонди краєзнавчого музею налічують понад 50 тисяч експонатів. Тут проводять майстер-класи з народних промислів, можна придбати сувеніри. У літературно-меморіальному музеї Юліуша Словацького є вісім кімнат-залів, кожна з яких присвячена певному періоду життя відомого поета. Цей музей, єдиний в Україні, присвячений життю драматурга.

Наступним об’єктом екскурсії стане Костел Святого Станіслава. Велике враження справляє не лише інтер’єр храму, а й оригінальне звучання органу, який створений ще у 1886 році у Вільно. Орган у Костелі Святого Cтаніслава у Кременці, залишається одним із небагатьох діючих в Україні. Храм розташований по головній вулиці міста – вул. Шевченка. Привертає увагу здалеку мармуровою чашею з барельєфом Богоматері. В костелі є пам’ятник відомому польському поету Юліушу Словацькому.

Наостанок їдемо в містечко Вишнівець і відвідаємо Вишнівецький палац — архітектурну пам’ятку 18 століття загальнодержавного значення. В архітектурі Вишнівецького палацу поєднані риси пізнього бароко й класицизму. Після перебудови просторий палац набрав обрисів класичного стилю; його видовжений у плані двох’ярусний корпус із флангами, вищими на один ярус бічними еркерами становив симетричну П-подібну композицію. Центральна частина фасаду з парадним входом оздоблена ризалітом, увінчаним трикутним щитом з пишним ліпленням. На задньому фасаді поміж ризалітами розміщується аркові галереї. Брами до резиденції величні, виконані з наслідуванням античних тріумфальних брам.

Оноре де Бальзак називав Вишнівецький палац “малим Версалем”. Палац оточений величезним Вишнівецьким парком площею 220 га. Сьогодні тут можна не тільки прогулятися, влаштувати пікнік, а й постріляти з лука.

В ході цієї мандрівки Ви зануритесь в атмосферу розкоші і у Вас обов’язково залишаться незабутні враження. До зустрічі в наступних серіях проєкту “Луцьк+”.

Робочі години

09:00 – 17:00 (зимовий час)
09:00 – 18:00 (літній час)

Контакти

Деталі можна дізнатися у Центрі туристичної інформації та послуг. М. Луцьк, вул. Сенаторки Левчанівської, 2 +38 (099) 644-77-79, +38 (0332) 72-34-19
Останні Екскурсії
$ 1
€ 1
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
$ 1
€ 1