Луцьк – Рокині – Луцьк – Берестечко – Пляшева

Розпочнемо наш маршрут з оглядової екскурсії по Луцьку, де матимемо змогу прогулятись старовинними вуличками та відвідати Замок Любарта, Костел Петра і Павла та інші об’єкти Старого міста.

Після цього ми підемо у Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки. В експозиції на відкритому майданчику представлено зразки військової техніки і озброєння. При музеї працює військово-історична бібліотека. Виставкові зали музею розділені за тематичними напрямами від минулого до сьогодення, одним з яких є “Військова історія Волині доби козаччини”.

Наступний об’єктом буде Волинський краєзнавчий музей, де зберігається понад 165 тисяч експонатів основного фонду, які репрезентують природу, історію, етнографію, мистецтво волинського краю. Музей має багату колекцію природничо-наукових матеріалів, колекції геологічних мінералів, рослин, тварин. Історія Волині представлена унікальними пам’ятками археологічної збірки, нумізматичної колекції, етнографічними матеріалами, писемними документами, зразками сакрального мистецтва.

Після відвідин музеїв, ми відправимось за 12 км від Луцька, а саме в село Рокині, де на території дендропарку знаходиться унікальний музей-скансен. В експозиції просто неба представлено пам’ятки древнього житлового, господарського і присадибного дерев’яного будівництва: вітряк, дводільна хата, хлів, клуня, баня, льох, курна хата (1875 рік), стодола та ін.

Музей-скансен пропонує широкий спектр музейний послуг для відвідувачів. Це, звичайно огляд експозицій, екскурсії, катання на конях (верхом і на возі). Тут можна спробувати в роботі стародавні знаряддя праці, скуштувати страви української національної кухні, козацький обід в курній хаті, переночувати на духмяному сіні, скупатися в ставку.

На вечір повертаємось до Луцька та розміщуємось в одному з комфортабельних готелів міста.

У вільний час радимо стати учасником захопливого нічного дійства на території Старого міста та древнього Луцького замку, на якому Ви пройдете крізь “Вогнище очищення” та “Арку часу” на гостину, де скуштуєте цілющі еліксири, вина та смаколики, зустрінетесь з князем Вітовтом, дружиною Любарта – Агрипиною, кликуном, євреєм Йосьою та іншими героями, навчитесь танцювати середньовічні танці, пройдете через випробування та з В’їзної вежі побачите вечірнє місто у сяйві вогнів.

На другий день відправимось в містечко Берестечко, де відвідаємо кілька цікавих об’єктів та поле Берестецької битви.

Розпочнемо нашу мандрівку з каплиці св. Теклі, яка була побудована в 17 столітті. Каплиця дуже красива і зворушлива. Виконана вона в техніці базиліка, у вигляді чотирьох стовпів з арочним дахом. Тут панує особлива атмосфера спокою й умиротворення. Сьогодні каплиця відноситься до пам`ятників-меморіалів України.

За 100 метрів від каплиці побачимо 16-метровий обеліск, побудований з міцного цегли на цементній кладці. На перший погляд непримітний і абсолютно нецікавий стовп є унікальним і єдиним соціанським пам’ятником у світі (соціанство – радикальна течія в протестантизмі). “Мурований стовп” був встановлений у 17 столітті на могилі князя Олександра Пронського – сина засновника Берестечка. Всередині обеліска стояла труна з тілом князя, якого згодом усе-таки поховали. Цегла усипальниці містить багато написів, датованих ХІХ століттям, серед яких є навіть автограф польського короля Станіслава Августа Понятовського, який був тут у 1787 році. На одній зі стін збереглася пам’ятна дошка XVII століття з написом польською: “Олександр Фрідрихович, князь Пронський, каштелян Троцький, помер року 1631, останніх днів березня”.

Далі рухаємось до Свято-Троїцького собору, який був побудований в XVII столітті на честь подвигу козацько-сільського війська. За задумом архітекторів, собор повинен був складатися з трьох частин: підземного, основного і верхнього храмів. Однак, на той момент, верхній храм не вдалося звести. Вже за часів незалежності України була проведена масштабна реконструкція, після закінчення якої Троїцький собор став одним з найбільших в Україні. Відзначається, що особливо вражаюче собор виглядає з протилежного берега річки.

Вже за 150 метрів від собору потрапляємо до Свято-Троїцького костелу, побудованого в стилі бароко у 1765 році та оздобленого фресками відомого італійського художника Кармароні, а також дерев’яними скульптурами.

Після цього їдемо в село Пляшева за 5 км від Берестечка, де знаходиться Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви». Саме тут у 1651 р. сталася найбільша битва визвольної війни під проводом гетьмана Б. Хмельницького.

У 1912 р. в пам’ять про трагічні події на місці битви був заснований Свято-Георгіївський чоловічий монастир, перенесена сюди дерев’яна Михайлівська церква XVII ст., в якій Б. Хмельницький молився перед боєм. За проектом архітекторів В. Максимова та А. Щусєва був споруджений чудовий храм-пам’ятник Св. Георгія в стилі козацьких храмів з дев’ятьма головами, унікальним зовнішнім іконостасом, “балконною” церквою Бориса і Гліба і підземним ходом. Підземний хід з’єднує Михайлівську церкву з підземною каплицею-усипальницею Параскеви П’ятниці під Георгіївським храмом, де поховані останки загиблих козаків.

У 1966 р. на території монастиря був створений музей-заповідник “Козацькі могили”. У музеї комплексу представлені знахідки археологів з поля битви. У 1991 році на території музею-заповідника урочисто відкрито пам’ятник козакам та селянам-повстанцям скульптора Анатолія Куща.

Щороку на березі річки Пляшівка, що знаходиться на території історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» відбувається молодіжне таборування, учасники якого мають змогу скуштувати козацький куліш, побачити на власні очі традиційні українські купальські вечорниці, історичну реконструкцію.

На цьому наша мандрівка завершується! Плануйте свої подорожі разом з нами! Чекаємо Вас на Волині!

Робочі години

09:00 – 17:00 (зимовий час)
09:00 – 18:00 (літній час)

Контакти

Деталі можна дізнатися у Центрі туристичної інформації та послуг. М. Луцьк, вул. Сенаторки Левчанівської, 2 +38 (099) 644-77-79, +38 (0332) 72-34-19
Останні Екскурсії
$ 1
€ 1
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
$ 1
€ 1