Сьогодні хочемо запросити Вас на дводенну мандрівку! Розпочнемо маршрут з Луцька, де відвідаємо унікальності місцевих музеїв, прогуляємося незнаними вуличками та відвідаємо гордість міста – Луцький замок. На другий день вирушимо у дорогу, яка приведе нас до Затурців і Устилуга, де дізнаємося більше про життя волинських діячів В’ячеслава Липинського та Ігоря Стравінського.
Проведемо перший день подорожі, поринувши в естетику Луцька. Спершу запрошуємо до унікального Музей волинської ікони (вул. Ярощука, 5), збірка якого нараховує понад 1,5 тис. пам’яток сакрального мистецтва, а саме понад 600 ікон XVI—XIX ст., предмети металопластики, декоративну різьбу та скульптуру. Це єдиний в Україні музей, який представляє самобутню регіональну школу волинського іконопису. Безцінною реліквією музею є Холмська Чудотворна ікона Божої Матері, пам’ятка візантійського мистецтва XI–XII століть. Написана темперними фарбами на кипарисових дошках. Образ прикрашають три прямокутні золоті й одна кругла срібна золочена пластини ХІІ–ХІІІ століть, оздоблені різноколірною перегородчастою емаллю. У 2000 році донька священника Гавриїла Коробчука – Надія Горлицька передала «безкоштовно у довічну власність Волинський краєзнавчий музей – ікону Холмської Богородиці».
Наступною зупинкою буде Художній музей м. Луцька, відділ ВКМ, розташований на території Луцького замку. Його колекція сформована на основі націоналізованої збірки з магнатської галереї князів Радзивілів (Олика), а також творів образотворчого мистецтва, що зберігалися у музеях Луцька до 1939 року. У розділі зарубіжного мистецтва XVII — поч. XX століття представлений живопис восьми країн Європи: Іспанії, Італії, Бельгії, Франції, Австрії, Німеччини, Англії і Польщі.
Цінністю музею є картина “Святий Ієронім” (1644 р.), автором якої є видатний іспанський художник «золотого віку» Хусепе де Рібера. Власний стиль митця походить від течії тенебризму, що передбачає драматичне використання світла і тіні. Шедевр дістався з розкішної радзивілівської колекції Олицького замку.
Також на території замку Любарта розташований музей книги і єдиний в Україні музей дзвонів, куди радо запрошуємо завітати. Наостанок відвідаємо Музей Сучасного Українського Мистецтва Корсаків. У молодому музеї представлено роботи поад 100 видатних митців (більш як 800 арт-об’єктів). Живопис, графіка, скульптура, інсталяція, відео-арт – тут зібрана колекція творів мистецтва найкращих українських авторів ХХ– ХХІ століть.
Однією із локацій є художньо-меморіальний музей Миколи Кумановського, який презентує роботи одного з найяскравіших митців України, особисту філософію, творчі пошуки та здобутки у станковому малярстві, скульптурі, авторській та друкованій графіці. Окрім творів художника, музей містить офортний станок митця, його пензлі, старий мольберт із останнім незавершеним полотном, фотографії, книги, часописи, предмети побуту.
Якщо Вам буде мало вражень, увечері можете прогулятися красиво освітленими алеями Центрального парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки або відвідати нічну театралізовану екскурсію “Романтика і містика древнього Лучеська”.
Другий день розпочинаємо з поїздки до села Затурці (36 км від Луцька), де розташований Затурцівського меморіального музею В’ячеслава Липинського – уродженця Волині, відомого історика, політолога і державного діяча XX століття. Музей знаходиться у родинному будинку садиби Липинських і є єдиним в Україні і світі.
Колекцію особистих речей та документів В’ячеслава Липинського та його родини вдалося сформувати завдяки його донці Єві Липинській-Сендзеповській з Лондона, племінникам Яну і Казимиру з Кракова і Єжові Липинським з Гданська. У музеї містяться біля 200 унікальних експонатів: документи, листівки, фото, особисті речі, першодруки, атестат зрілості (1902 р.), Послужний список (1918 р.), Уповноважуюча грамота уряду Української держави 1918 року за підписом Павла Скоропадського. [Інформація взята зі сторінки сайту «Музейний простір Волині»].
Далі їдемо до Устилуга (42 км від Затурців), де відвідаємо Музей-садибу Ігоря Стравінського. Він розміщений у будинку, який будував творець за власним проєктом для своєї сім’ї. Стравінський називав Устилуг райським куточком для творчості. Саме тут композитор, який здебільшого жив у містечку лише влітку, написав 16 музичних творів. Легендою світового масштабу стали взаємини Ігоря Стравінського і Коко Шанель. Але маловідомою залишається, наприклад, його дружба з Пабло Пікассо і Чарлі Чапліном. Утім, за багатогранною і яскравою особистістю Стравінського ще багато цікавого.
Нині в будинку знаходиться музична школа, де на першому поверсі у лівому крилі розміщується музей композитора.
Мандруйте разом з нами!