Луцьк – Жидичин – Піддубці – Залісочне – Олика
Розпочнемо наші мандри з Луцька, а саме з оглядової екскурсії по місту. Першим пунктом нашого маршруту буде перлина Луцька – Замок Любарта, один із найдавніших та найкраще збережених замків України. Досхочу нагулявшись на території твердині, та дослідивши усі її закутки, попрямуємо оглянути монастир бригідок – пам’ятку архітектури XVII ст. Комплекс монастирських споруд більше відомий волинянам, як колишня Луцька в’язниця.
 
Наступним об’єктом нашої подорожі буде Римо-каталоцький костел св. апостолів Петра і Павла, побудований в 1606-1639 рр. за проектом італійського архітектора Д. Бріано у стилі раннього бароко. Він є одним із найбільш значущих і прекрасних храмів не тільки Луцька, а й усієї Волині. Його історія налічує чотири століття й оповита безліччю легенд і таємниць, свідками яких залишилися мовчазні середньовічні стіни храму. А під костелом знаходяться одні з найзагадковіших та унікальних підземель України, які стануть для Вас приємною несподіванкою. На двох рівнях підземного міста ми дослідимо унікальні об’єкти, трапезну, в’язницю, гробниці.
 
Далі рухатимемось у бік Свято-Троїцького кафедрального собору – однієї з центральних і найбільших культових споруд міста. Дорогою за бажанням можна оглянути інші туристичні локації міста: садибу Косачів, Домініканський монастир, Синагогу, Лютеранську кірху, будинок скульптора Голованя, Покровську церкву, Хрестовоздвиженську церкву, музей-аптеку, тощо. А далі ми попрямуємо довгою пішохідною вулицею Лесі Українки, завітаємо у Центр туристичної інформації та послуг VisitLutsk.com, щоб трошки відпочити, послухати цікавенького та обрати памятні сувеніри з символікою Луцька.
 
В кінці вулиці побачимо Свято-Троїцький кафедральний собор. Збудований у 18 ст. за проектом Павла Гіжицького в стилі пізнього бароко, який поширився у вітчизняній архітектурі та мистецтві наприкінці XVII – у середині XVIII ст., підпавши під вплив місцевих традицій і набувши своєрідних національних рис.
До цього часу Ви, мабуть добряче зголоднієте, тому запрошуємо смачно поїсти в одному з цих прекрасних закладів.
 
Після обіду прямуємо в село Жидичин, де знаходиться архітектурний комплекс Свято-Миколаївського монастиря ХVIII ст. Він включає в себе муровані споруди, які на відміну від дерев’яних, збереглися до нашого часу. Церква має форму тринавної базиліки з апсидою та розташованим із заходу входом, прикрашеним сегментованим бароковим фронтоном. Також відвідаємо Zhydychyn Center – Жидичин Центр, де нададуть більше інформації про с. Жидичин, його памятки та допоможуть детально дослідити історію села.
 
Наступна наша зупинка в с. Піддубці, де знаходиться Церква Покрови Пресвятої Богородиці, яка є визначною пам’яткою барокової архітектури. Всередині на стінах храму орнаментальний живопис, збереглося дерев’яне різьблення ХІХ ст. та іконостас.
 
Після оглядин церкви переїзд в село Залісоче, де знаходиться Свято-Стрітенський храм, який є унікальним зразком волинського бароко, своєю появою завдячує знаменитій князівській родині Радзивіллів. У ньому збереглася довершена дерев’яна різьба на кіотах.
 
Наостанок зупинка у м. Олика, де розташована одна з найкрасивіших пам’яток раннього бароко в Україні – Костел Святої Трійці, який був побудований у 1640-х роках коштом пожертвувань Альбрехта Станіслава Радзивілла на взірець римського храму Іль-Джезу.
 
Після цього ідемо до Костелу святих Петра і Павла – найстарішого кам’яного собор на Волині, головний фасад якого наслідує форми архітектури раннього бароко. Побудований він був ще до появи в Олиці Радзивіллів, приблизно в 1460 році.
 
Закінчуємо нашу мандрівку справжнім скарбом і перлиною Олики – Замком Радзивіллів, який був побудований в стилі бароко з елементами ренесансу у XVI ст. Це перший прямокутний замок бастіонного типу на Волині. За час існування його неодноразово перебудовували. Замковий комплекс за формою нагадує квадрат, утворений насипними валами, з чотирма кутовими бастіонами, на яких раніше стояли вартові вежі.
 
Загалом довжина маршруту становить 65 км, що дає змогу дослідити Луцьк та інші місця протягом одного-двох днів, побачивши багато прекрасних пам’яток.
Досліджуйте Луцьк та Волинь разом з нами!
Робочі години

09:00 – 17:00 (зимовий час)
09:00 – 18:00 (літній час)

Контакти

Деталі можна дізнатися у Центрі туристичної інформації та послуг. М. Луцьк, вул. Сенаторки Левчанівської, 2 +38 (099) 644-77-79, +38 (0332) 72-34-19
Останні Екскурсії
$ 1
€ 1
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
$ 1
€ 1