Зимне

Зимне – село біля Володимира-Волинського, відоме своїм монастирем, який, можливо, найстаріший в Україні. Деякі дослідники вважають, що ця обитель була заснована князем Володимиром Великим ще наприкінці 10 століття, а на пагорбі, поряд із монастирем (там де нині городище) стояв зимній табір Великого князя, звідти і назва – Зимне. Раніше вважалося, що перша письмова згадка про Святогірський Успенський монастир у Зимному датується 1458 роком, але зараз вказують, що вперше обитель згадується у «Києво-Печерському патерику» під 1062 роком.

Навколо монастиря розкинулася широка заболочена заплава річки Луга, сама ж обитель розташована на пагорбі. Високі стіни та наріжні башти роблять монастир ефектною фортецею. Фортифікаційні функції виконує і головний храм монастиря – Успенський собор. Він входить в систему монастирських мурів й відповідну товщину стін. Збудували храм у 1495 році на кошти князів Чарторийських (тоді ці руські князі були ще православними).

Зимненський жіночий монастир нині є досить великим комплексом, який включає келійні корпуси, будинок настоятельки, готель для паломників, старовинні мури, наріжні оборонні башти. Крім Успенського собору в монастирі ще є Троїцька церква, збудована в 1465-1475 роках. Вона стоїть поза межами монастирського двору. Наприкінці 19 століття, в комплексі монастирських печер постала підземна церква Варлаама. Вхід до неї та до печер, розташований поряд із Троїцькою церквою на північному схилі за мурами.

Монастир можна обійти навколо з трьох боків, але гарний огляд відкривається лише з північного боку, від болота. На заході його закривають від «чужих» поглядів монастирські городи оточені високим тином, на сході до мурів впритул підходять сільські хати, а на півдні, де розташований головний вхід, набудували якихось високих стін, так що й надбрамна дзвіниця, перебудована в імперському шатровому (або єпархіальному) стилі, опинилася за муром і функції брами більше не виконує. Вхід розташований у зовнішній стіні ліворуч, відразу за будиночком охорони, яка урочисто повідомляє що «фоторепортажі» у монастирі заборонені.

Джерело: Україна Інкогніта

Робочі години

Адреса

с. Зимне, Волинська область
Останні Екскурсії
$ 1
€ 1
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
$ 1
€ 1