Монастир бригіток

Монастир бригіток – першого луцького жіночого католицького ордену. Луцький староста і литовський канцлер Альбрехт Станіслав Радзивілл у 1624 році передав бригідкам свій палац, який знаходився на території Окольного замку. Черниці переобладнали його під монастир і збудували поруч костел. При монастирі діяла школа, де навчалися дівчата – сироти та заможних міщан.

У 1845 році в монастирі трапилася пожежа. Для її гасіння збіглися міщани, однак їх затримали мури навколо монастиря. Монахині відмовилися впустити на свою територію чоловіків для гасіння пожежі. В результаті, вогонь розгорівся і перекинувся на інші споруди міста, від чого сталася чи не найбільша пожежа Луцька за всю історію, під час якої постраждало багато будинків, державних установ, а також згоріли всі костели і монастирі острівної частини Луцька.

Компенсацією за збитки місту була конфіскація приміщення монастиря і костелу та всього внутрішнього начиння. Так монастир бригіток перестав існувати, збереглося лише приміщення. Зараз в приміщенні монастиря бригіток знаходиться Свято-Архангельський чоловічий монастир.

Ціна

Адреса

вул. Кафедральна, 16

Дивитись також
$ 1
€ 1
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
$ 1
€ 1