Заказник “Воротнів”

Воротнів — ботанічний заказник загальнодержавного значення в Україні. Розташований у межах Луцького району Волинської області, на північ від села Воротнів. Площа 600 га. Статус надано 1978 року.

Перебуває у віданні ДП «Ківерцівське ЛГ» (Луцьке л-во, кв. 125—130, 132—148). Розташований на заліснених пагорбах північно-західної частини Рівненського плато. Охороняються корінні грабово-дубові та похідні грабово-березові, дубово-ясенові насадження з багатьма видами поліської і лісостепової рослинності. Загалом флора заказнику містить понад 900 видів вищих рослин. Підлісок розріджений, представлений крушиною, ліщиною, бруслиною європейською.

У трав’яно-чагарниковому покриві — конвалія звичайна, копитняк європейський, вовчі ягоди звичайні, а також лілія лісова, любка зеленоквіткова, коручка чемерникоподібна, гніздівка звичайна, занесені до Червоної книги України. Фауна представлена звичайними видами, з рідкісних трапляється лелека чорний, занесений до Червоної книги України. Заказник має наукову та освітню цінність.

Графік роботи

Контакти

Волинська обл., Луцький р-н, с. Лище
Останні Екскурсії
$ 1
€ 1
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
Сьогодні
Завтра
Післязавтра
$ 1
€ 1