Кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла

Будівництво храму та колегіуму, що до нього прилягає, відбувалося протягом 1616-1639 років за проектом італійського архітектора Джакомо Бріано. До вдосконалення та певних змін у будові Луцького костелу ордену єзуїтів (Societas Iesu) спричинилися архітектори: Бенедикто Моллі, Павло Гіжицький, Андрій Агорн, Йосип Умінський, Михайло Соболевський, Фаустин Гродзицький.

Спочатку архітектура костелу була ренесансною, потім – частково бароковою і класицистичною. Загалом храм є тринавною хрестовокупольною базилікою на основі грецького хреста з обхідними галереями та двома вежами на кутах головного фасаду.

Головний фасад є найбагатшим за композиційною грою об’ємів, площин і кількістю осей. Центральною є скульптура Божої Матері, яка стоїть на земній кулі та бореться зі змієм. На нижньому ярусі обабіч входу знаходяться скульптури Петра і Павла. Костел відомий також своїми підземеллями, які подекуди мають навіть два рівні.

Окрім того, чудова акустика підсилює звучання величезного органу, який не лише супроводжує літургії, але й виконує шедеври класичної музики на концертах, які організовуються у костелі.

Єзуїтський колегіум, що прилягає до костелу, був знаним вищим навчальним закладом із величезною бібліотекою, студентським театром. У колегіумі, як правило, навчались діти шляхтичів Волинського воєводства, рідше – луцьких міщан.

Latest news

Музейний простір «Окольний замок»

Музейний простір «Окольний замок»

Музейний простір «Окольний замок» – новий туристичний об’єкт, створений на основі відреставрованих пам’яток архітектури національного значення: Вежі князів Чорторийських з частиною оборонного муру та Монастиря єзуїтів із підземеллями.

Сапалаївка

Сапалаївка

Piчкa Caпaлaïвкa – пpaвa пpитoкa Cтиpу, пpoтiкaє пo тepитopiï міста Луцьк та Луцькoгo paйoну Вoлинcькoï oблacтi. Мaє дoвжину 12,4 км (в мeжax Луцькa – 8,3 км) та плoщу бaceйну – 39,2 км².

Стир

Стир

Річка Стир – головна водна артерія міста Луцьк, витоки якої беруть
свій початок з численних джерел серед пагорбів Вороняків (частини
Подільської височини). Річка протікає у межах Львівської, Рівненської і
Волинської областей, після чого перетинає межу з Брестською областю
Білорусі, де двома рукавами впадає в річку Прип’ять (басейн Дніпра).

Жидувка

Жидувка

Piчкa Жидувкa – мала річка в місті Луцьку, є лiвою пpитoкою Cтиpу, дoвжиною близькo 4 км та плoщею бaceйну – 9,5 км². Річка бере початок зaxiднiшe вулицi Львiвcькoï в Луцьку, пpoтiкaє пapaлeльнo вулицям Бoжeнкa тa Мaмcуpoвa, дaлi пepeтинaє вулицю Пoтeбнi i впaдaє в pічку Cтиp. В цiлoму, piчкa пoвнicтю кaнaлiзoвaнa, cтiк piчки cлaбкий: влiтку вoнa мoжe пepecиxaти, взимку (зa cильниx мopoзiв) – пepeмepзaти.

Омеляник (Омелянівка)

Омеляник (Омелянівка)

Piчкa Oмeляник (Омелянівка) – лiвa пpитoкa Cтиpу, пpoтiкaє пo тepитopiï міста Луцьк та Луцькoгo paйoну Вoлинcькoï oблacтi. Мaє дoвжину близькo 12,6 км (в мeжax Луцькa – 3,5 км) та плoщу бaceйну – близькo 40 км².

Музей Волинської ікони

Музей Волинської ікони

Це єдиний в Україні музей, який представляє самобутню регіональну школу волинського іконопису. Безцінною перлиною збірки є Холмська Чудотворна ікона Божої Матері, унікальна пам’ятка візантійського мистецтва ХІ-ХІІ ст., одна з найшанованіших християнських святинь.

Парк імені 900-річчя Луцька

Парк імені 900-річчя Луцька

Парк культури і відпочинку імені 900-річчя Луцька – це близько 19 га зеленого масиву, він вважається по праву найбільшою і широкою зеленою зоною.

Сувенірна крамниця

Сувенірна крамниця

Центр туристичної інформації та послуг м. Луцьк

Центр туристичної інформації та послуг м. Луцьк

Надаємо інформацію про історію, культуру, архітектуру, заклади розміщення та харчування Луцька для його жителів та гостей міста.

Художній музей

Художній музей

У музеї представлено роботи національних шкіл Іспанії, Італії, Фландрії, Франції, Австрії, Німеччини, Англії і Польщі з періоду XVII – першої третини ХХ століття. У цій оазі мистецтва, ви зможете побачити твори Івана Айвазовського, Ніколя Пуссена, Франса Снейдерса, Хусепе де Рібери та навіть Лукаса Кранаха Старшого!